Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan lehetne a munkahelyi...

Hogyan lehetne a munkahelyi ételünkön spórolni? Valaki készít egy hétre előre ebédet? Ha igen hogyan?

Figyelt kérdés

A párommal szeretnénk a munkahelyi kajánkon spórolni, mert reggelente pékségben vásárolunk reggelit, ebédet pedig gyorséttermekben eszünk, ami nem is túl egészséges (hiába leves, főzelék, saláta stb.) és eléggé sok pénzünkbe is kerül. Viszont szendvicsen sem szeretnénk élni, és nincs időm naponta főzni.

Tippek? Ki hogy oldja meg? Min lehetne a legtöbbet spórolni?

Csak a munkahelyi étkezésről van szó.


2016. márc. 14. 01:20
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

köszönöm akik segítettek belátni, hogy ez lesz a legjobb. :D

És szerintem sem borzadály a főzelék, mivel én csak halat fogyasztok nagyon szeretem a zöldségeket, főzelék formában is :)

2016. márc. 14. 11:46
 12/25 anonim ***** válasza:
74%

Napi 6e ft rengeteg kajara ugy, h kozben meg nem is jo minoseget kaptok erte.


Ne vedd tolakodasnak, de mondok egy szakacskonyvet. Viszonylag nehez ma altalanos magyar szakacskonyvet kapni. Ez nem csak, h ilyen, de kifejezetten hetkoznapokra szol. Mindegyik receptnel ott a zsirtartalom, a fozesi ido, h hany napig tarolhato es meg egyeb trukkok is.

Mindjart linkelem.

2016. márc. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
77%

Elozo voltam meg 1-2-es.

Nalunk cukorbeteg is van a csaladban - ezert is fontos a tervezes. Hidd el, par het alatt belerazodsz: irj etrendet par napra elotte, es az alapanyagokat is e szerint szerezd be, azzal a lepessel is sporolsz az idovel.

Ahogy irtam, keszitek alaolevet, amit lefagyasztok. Ebbol fantasztikus borso- vagy brokkolilevest lehet kesziteni. Nem egyszer vettem tobb zoldseget, mint amennyit aznap felhasznaltam - megtisztitottam, szeleteltem es fozesi adagonkent lefagyasztottam. Legkozelebb pikk-pakk beledobtam a zoldbablevesbe.

Vannak felhalmozott mirelitzoldseges tartalekaim olyan napokra, mikor nincs idom boltba menni. Siman lehet belole egy zolfseges omlett vagy zoldseges-husos porkolt.

Pl. Tegnap is vettem egy mixet, a felet elhasznaltam levesbetetnek, a masik felet majd sajtttal megszorva tesztara teszem.

2016. márc. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
82%

Egyebkent erdemes par lassan romlo alapanyagot is eltaraznotok - pont azokra a napokra, mikor nem juttok el a boltba. Lisztet, rizst, szaraztesztat, olajat, fuszereket, darat, szaraz huvelyeseket, hagymat, tojast, natur paradicsompuret stb.


Jo uton jartok, de azert meg az ut elejen :) Sztem a kovetkezo lepes legyen az, h kimondjatok, havi szibten mennyit koltotok kajara, majd szorozzatok nmg 12-vel. A sokk utan hatarozzatok meg egy havi/heti osszeget, amelyet semmilyen korulmenyek kozott nem leptek at, es erre tervezzetek meg a tenyleges fozest. Mivel nem ti vasaroltok es nem foztetek eddig, nincs tapasztalatotok az arakrol. Egyszer erdemes arra is egy fel napot raszanni, h elmesz a kis kockas fuzeteddel, es osszeirod a korulbeluli arakat. Ez tovabb pontositja a tervezest.

En pl. ha almombol felriasztanak is tudok mondani 30-50 valsagebedet hovegere 3-500/3 adag aron.

Ha ezt farasztonak talalhatok, motivaljon, h sokat tudtok sporolni, amit aztan egy onallo lakasra vagy nyaralasra felre tudtok tenni.

2016. márc. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Kedves utolsó, esetleg ha nem gond tudnál írni nehány ötletet azok közül az 500 Ft-os ételek közül? :)

Kénytelenek leszünk mindent előre tervezni, mert faluban lakunk és itt (nem viccelek) a kisboltokban nem meglepő a 3-szoros ár a szupermarketekhez képest! Ezért mindent előre meg szeretnénk venni a városban.

2016. márc. 14. 23:05
 16/25 anonim ***** válasza:
90%

Persze, tudok, de azert izlesek es pofonok igen kulonboulzoek :) nem tudom van-e kertetek zoldseggel, ha igen, meg olcsobb, mint nekem.

Levesekben legolcsobb:

- komenyleves, tojasleves, petrezselyemkremleves, kaporleves, uborkaleves hosegbrn, gazpacho nyaron. A nem tejszinnel keszult gyumolcsleves se draga. A szakacskonyvemben van egy 50 ftos vega hamis husleves, en chilit is adok hozza, recept itt (barataimnal kiverte a biztositekot, de en szeretem): [link]

A zoldsegkremlevesek, zoldseglevesek millio fele modon varialhatok, ezek is olcsok, ha idenyzoldsegbol keszited. Egy suru zoldseges bab- vagy lencseleves kolbasszal mar lehet onmagaban is eleg ebedre.


Fozelekek, koretek

A fozelek egy olcso mufaj. Fel kilo lencse eleg sztem kettotoknek ket napra. Kb. 500 ft a teljes fozelek ara hus nelkul.

Arra batoritalak h parositsd nyugodtan a zoldsegeket. En pl. szoktam krumplis-zoldbabos, krumplis-kelbimbos, paradicsomos-babos, brokkolis-krumplis stb. fozeleket csinalni. Mondjuk a brokkoli mar dragabb mufaj.

Nagyon sokfele koretet tudsz kesziteni purekent: pl zelleres krumplipure, sajtos repa-krumplipure (ez hal melle is jo), almas zellerpure, sutotokpure stb.

Most olyanokat nem akarok irni mint krumplis teszta vagy paprikas krumpli vagy tejfolos-szalonnas teszta vahy nyaron a lecso...

De ott van pl a sajtos-zoldseges omlett (csak 1-2 ek zoldseg kell hozza a fagyasztobol) - itt is turbozhatod a tojast tejszinnel vagy tejfollel vagy sajttal. De ha nincs ra penz, jo anelkul is.

A palacsintakat edesen, sosan is keszitheted. Tipikus hovegi kaja. Ott van aztan a tejbegriz, tejberizs (utobbi gyumolcsrizskent is tovabbgondolhato).

Ha edessegre vagytok, lehet finom kompotot csinalni 3-4 almabol. En forron is, hidegen is szeretem.


Fozelekre feltetnek jo a huson kivul a fott, a tukortojas, tojasporkolt, de van aki a virsliporkoltre eskuszik. Mondjuk az mar bevallalosabb. Tesztara, rizsre a zoldsegporkolt vagy lecsos alapban keszult zoldsegek.


Szoval sok fugg a szezontol.

2016. márc. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
88%
OFF: a belinkelt oldal igen jónak tünik, nemcsak olcsó, de rengeteg nme megszokott receptet is bemutat, köszi, hogy megosztottad velünk.
2016. márc. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Azt a rohadt napi 6 ezerbol milyen etrendet csinalnek
2016. márc. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
61%
17-es: ez annak a mesterszakacsnak az oldala, akinek a konyvet ajanlottam :) hihetetlenul preciz, felhasznalobarat. A konyven tartalmanak a 80%-a fenn van ezen az oldalon, de en nyomtatva jobban szeretem hasznalni. Nem mellesleg a prima konyha foszerkesztoje :)
2016. márc. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
73%

Mindenekelőtt le kell ülnötök a férjed édesanyjával és az anyagiakat megbeszélni. Persze, hogy ne sértődjön meg, mert ti szeretnétek magatoknak vásárolni a városban több hétre való élelemet, és nem a helyi boltban hagyni a pénz nagy részét, háromszoros árak miatt.

Vonjátok be a tervezésbe és esetleg a segítésbe is, így nem érezné magát feleslegesnek.

De be kell látnia, hogy ti változtatni szeretnétek,spórolni, de mégis egészségesen enni naponta háromszor.

Lehet, hogy lesz egy kis sértődés, de előbb utóbb meg lehet győzni okos érvekkel.

Már írtam korábban, hogy főzéssel sokkal olcsóbban ki lehet jönni havi szinten. Én még a reggeli pékséget is meggondolnám, mert igencsak drágák.

Finom kenyérből, alapanyagokból kiváló szendvicseket csomagolhatsz magatoknak.Sokkal változatosabb, mint mondjuk minden nap két kakaóscsigát enni.

A munkahelyre vitt ebéd lehetőleg egytálétel legyen, úgyértem az már sok, hogy leves is és második is legyen.

leveseket lehet vacsorára beiktatni, kendvenc tésztákkal, bundáskenyérrel kísérve, számtalan variáció létezik.

ÉN úgy gondolom, hogy nem lehetetlen, amire vágytok, egy kis odafigyeléssel, türelemmel menni fog és nem lesz unalmas sem.

Sok sikert kívánok hozzá.

UI: az ebédlőben melegítés közben is jó ötletet lát-hall az ember a kollegák konyhájáról, érdemes nyitott füllel járni,1-1 jó receptet megjegyezni.

2016. márc. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!