Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Megoszt velem valaki egy...

Megoszt velem valaki egy bevált kuglóf receptet?

Figyelt kérdés
Nem neteset szeretnék, hanem olyat, amit valaki esetleg már évek óta süt, és biztos, hogy sikerülni fog. JÓl megy a sütés-főzés, de azért kérem érthetően, lépésről lépésről írja le. Köszi. Azt is írd le kérlek, hogy hány fokon mennyi ideig sütöd.
2010. márc. 24. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi csak az élesztős kuglófot szeretjük.A recept:

5o dk liszt,10 dk margarin,10 dk cukor,3 dk élesztő,3 tojássárgája,3 dl tej,1 kanál kakaó,mazsola.

Az élesztőt a tejben felfuttatom,majd a lisztet,a cukrot,és a tojássárgáját az élesztővel együtt géppel összedagasztom.Ha már elég síma,a megolvadt margarint apránként hozzáöntöm és addig keverem,míg teljesen el nem keveredik vele.A tésztát deszkára teszem.Felébe belegyúrom a kakaót,és a mazsolát.A kuglófformát olvasztott margarinnal jól kikenem,belisztezem( én darált dióval szoktam liszt helyett).A tésztából darabokra vágom, hengereket csinálok,jól megcsavarom ( mint a mosott ruhából a vizet szoktuk) és felváltva a formába teszem,egy fehéret,egy sötétet.A forma csak félig legyen. A tetejére kevés lisztet szórok,ruhával letakarom,és meleg helyen a duplájára kelesztem.

Ha megkelt,forró sütőbe rakom.A sütő aljába egy edényben vizet teszek,hogy gőzös legyen a sütő.Ez a kelt tésztáknál fontos. Ha a teteje nagyon pirul,akkor egy papírlapot teszek rá. Kb 45 perc után a közepébe egy hústűt szórok.Ha már tiszta,nem ragad rá a tészta,akkor kész.

A kisült kuglófot még a formában ecsettel bekenem cukros tejjel.Ha beitta,akkor veszem ki a formából és hagyom kihülni felvágás előtt.

2010. márc. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nos, az én receptem egy kavart tészta s pillanatok alatt kész van.

Hozzávalók:

1,5 dl víz

5 tojás

1,5 dl olaj

30 dkg liszt

30 dkg cukor

1 sütőpor

1 vanília cukor


A tojások sárgáját a cukorral és a vanília cukorral habosra kavarod, majd hozzáadod a sütőporos lisztet, olajat majd a vizet is. Végül óvatosan hozzákavarod a felvert tojások fehérjét. A kuglóformát kivajazod, meglisztezed és a tészta felét beleöntöd.Én a másik felébe szoktam kavarni kb. 2 evőkanál kakaóport s ezt ráöntöm az előző tésztára.Légkeveréses sütőben (alsó+felső sütésen )sütöm. Azt még nem mértem mennyi ideig, de fogpiszkálóval megszúrom a belsejét s ha nem ragad , akkor kész. Nagyon finom s puha tésztájú. Mi nagyon szeretjük.

2010. márc. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A második vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy 180 C-on sütöm.
2010. márc. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2010. márc. 24. 22:12
 5/6 anonim ***** válasza:
én azt az igazi olaszos kuglóf receptet szeretném, ami puha könnyű, szinte málik morzsákra, ismer ilyet valaki?
2010. márc. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem ez mindig bejött, pedig én nem vagyok egy konyhatündér. Mázat nem szoktam rá csinálni (az nekem már bonyolult)de mindenki nagyon imádja a családban, egyszerű elkészíteni és még egy hét múlva is nagyon finom (ha marad..:)

Citromos kuglóf

Hozzávalók:

• 24 dkg vaj,

• 24 dkg porcukor,

• 1 tasak vaníliáscukor,

• 2 citrom reszelt héja,

• fél citrom leve,

• 4 tojás,

• 24 dkg liszt,

• 1 csapott teáskanál sütőpor.

• A bevonathoz :

• 12 dkg porcukor,

• kevés citromlé,

• 2 evőkanál darabolt pisztácia

Elkészítése: A vajat a porcukorral, a vaníláscukorral, a citromhéjjal és a citromlevével habosra keverjük, majd a tojásokat keverés közben egyenként hozzáadjuk. A sütőporral elkevert lisztet beleszitáljuk, és az egészet jól összedolgozzuk. A masszát kivajazott, kilisztezett formába öntjük, és 160 fokon 1 óráig sütjük. A mázhoz a porcukrot a citromlével habosra keverjük, a kihűlt kuglófra öntjük, majd a kuglófot a pisztáciával díszítjük

2010. márc. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!