Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Jól bevált gluténmentes...

Jól bevált gluténmentes mézeskalács/mézeskalácsízű sütemény?

Figyelt kérdés
Apukám gluténérzékeny, ezért gondban van a sütikkel, főleg, mióta nem otthon lakom és nem sütök neki. Karácsony előtt hazalátogatok, és szeretnék sütni neki valamit. Kéne hozzá egy jó recept, ami valakinek nagyon bevált már. :S

#mézeskalács #gluténmentes #gluténmentes sütemény
2015. dec. 19. 00:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez elég egyszerű, szerintem fogod bármelyik mézeskalács receptet és gluténmentes liszt használsz hozzá. Rizsliszttel pl. kissé más állaga lesz és egy icipicit jobban törik, de az íze ugyanolyan, a tapasztalataim szerint :) Én ezt a receptet használtam rizsliszttel:

[link]


Cukorbetegnél zablisztet vagy tápiókát használnék (fogok is kísérletezni, mert most karácsonykor cukorbetegnek lesz), de amíg keményítős cucc van benne, addig még egész hasonlítani tud az eredetihez. Amikor azt is kerülni kell, mert az ember átváltott paleóról (amibe belefér a tápiókaliszt) ketogén diétára, ott kezdődnek a nehézségek, ha azt akarjuk, hogy hasonlítson az eredetire. (Nem fog. De nem gond, csak finom legyen.)

2015. dec. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!