Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bevált diós sütemény recept?

Bevált diós sütemény recept?

Figyelt kérdés
2015. nov. 3. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Van eladó dió belem, nem érdekel? :D 22/f.-minden alkalmat meg kell ragadni elven kérdezem... :)
2015. nov. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekünk is van bőven :)
2015. nov. 3. 16:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Dióskifli.

Először leírom az eredeti receptet, amit sokszor csináltam, nagyon finom, aztán az általam bővítettet, ami szerintem szintén isteni lett.

Szóval :25 deka liszt, 125 gramm cukor 20 deka puha vaj/margarin, 125 gr. darált dió, 1 vaniliás cukor, 2 tojás sárgája, egy késhegynyi sütőpor.

Egy tálban minden hozzávalót egyszerűen összegyúrunk, majd ceruza vastagségú rudakat sodrunk, amiket 4-5 centis darabokra vágunk, megsodorva kifli formára hajlítjuk és sütőpapírral bélelt tepsibe rakjuk. Ne túl közel egymáshoz, mert megnőnek.

Előmelegített sütőben kb 180 fokon 15-20 percig sütjük.

a papírral együtt kihúzzuk a tepsiből és megszórjuk szitált porcukorral még melegen.ha kihűltek, a cukorszórást megismételjük.

Nagyon finom porhanyós dióskiflit kapunk.

A minap változtattam egy kicsit a recepten (nekünk is van bőven diónk )

35 deka liszt,15 deka porcukor, 20 deka darált dió, fél ráma kiegészítve 20 dekára zsírral. 1 citrom reszelt héja, 1 csipetnyi só,, egy teáskanál fahéj, 2 tojás sárgája,, egy teáskanál sütőpor, és egy pici tejfölt használtam még az összegyúráshoz.

Aztán gondoltam egyet és diónyi gombócokat formáltam, amiket kissé ellapítva tettem a sütőpapírra. A a krumplitörő végével kicsi gödröcskét nyomtam beléjük, amibe sütésálló lekvárt tettem.

Ezeket kb 25 percig sütöttem, de sikerült a kör négyszögesítése XD, mert összenőttek. Szóval tanulság számomra, hogy még kevesebbet kell egy tepsibe tenni.

csak egyszer hintettem meg szitált porcukorral.

Másik, hogy többet nem csinálnám bolti sütésálló lekvárral, inkább hidegen a saját sűrű lekváromat fogom beletenni.

A lényeg persze, hogy az édesszájú férjemnek így is nagyon ízlett, és ez nekem a legfontosabb.

Remélem neked is megtetszik valamelyik és kipróbálod.

üdv:)

2015. nov. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm,ki fogom próbálni
2015. nov. 3. 20:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is diószezon van, így biztosan ezeket a sütiket megcsinálom :)

Szabadkai szelet, Édes diós pogácsa, diós szelet, habos diós kifli, kakaós-diós-lekváros kocka, diós rácsos, női szeszély, rumos diógolyó

Keress rá a neten én is onnan szedtem ezeket össze :)

2015. nov. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


Nagy sikere volt nálunk :)

2015. nov. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a tegnapi dióskiflis válaszoló vagyok, eszembe jutott még két igazán finom házi (családunkból való ) diós süti recept, amit többször is csinálok, de ünnepek alkalmával pedig biztosan.

Az egyik a parfé szelet-diós/mézes kevert tészta ,tetején krém, csokimáz, a másik a diós-habos kocka, ennék a krém a diós a tetején tojásfehérjéből készült vastag hab, olvasztott csokival megcirmozva.

Ez utóbbi, akár tortaként is elmegy.

Ha érdekel, szívesen leírom részletesen, egyik sem bonyolult, esetleg egy kicsivel több idő kell pl a diós-habosra.

2015. nov. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!