Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a kedvencetek, amit cukkini...

Mi a kedvencetek, amit cukkiniből lehet csinálni?

Figyelt kérdés
2008. szept. 11. 13:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Cukkinipástétom :) Egyszerű és isteni.
2008. szept. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én is tonnaszámra szoktam gyártani:)
2008. szept. 11. 13:41
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
légyszi írd le hogy kell köszike!
2008. szept. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Karikákra vágod a cukkinit, majd kisütöd olajban (nem kell semmilyen panír, csak jól sózd be sütés előtt a cukkinikat), aztán lecsöpögteted a kis szeleteket, majd belerakod egy nagyobb tálba, és botmixerrel pépesre zúzod őket. Ezután raksz bele tejfölt (ízléstől és mennyiségtől függően) egy kevés mustárt (1-2 evőkanál), só, bors, majd irány a hűtő, és miután lehűlt, már kész is :)
2008. szept. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
én egy pici majonézt,fokhagymát és tejfölt is szoktam bele rakni:)
2008. szept. 11. 14:29
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Töltött cukkini

3közepes cukkini

30 dkg darált hús

4-5 nagyobb fejű gomba (lehet konzerv is)

1 nagy fej vöröshagyma

1 gerezd fokhagyma

3-4 db csirkemáj

1 db paradicsom

füstölt sajt

bors

majoranna

Elkészítés: A cukkinikat megmosom, félbe vágom, a húsukat kivágom, úgy,hogy lehetőleg a héja ne sérüljön meg. A hagymát kevés olajon megdinsztelem, majd bele rakom a darálthúst és az apróra vágott gombát. Sózóm, borsozom, és szórok bele majorannát. A csirkemájat nagyom apróra vágom, majd azt is beleteszem. A paradicsomot és a cukkini húsát összekockázom, és a masszához adom. Amikor megfőtt, belekanalazom a cukkiniteknőkbe, kiolajozott tepsibe teszem, lefedem alufóliával és irány az előmelegített (kb 200 fok) sütő. Amikor a cukkini már puha, leveszem az alufóliát, reszelek rájuk füstölt sajtot és pirosra sütöm.

Tanácsok: Amikor a paradicsomot és a cukkinivelőt hozzáadjátok, célszerű levenni az edény fedelét, hogy a levét kicsit elfője.

2008. szept. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is a töltött cukkinire szavazok paradicsomos ágyon, de annak más a recije, mint az előző.
2008. szept. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én rántva szeretem a legjobban!
2008. szept. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
no és mi annak a "recije"?:)
2008. szept. 12. 09:34
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Töltött cukkini paradicsomágyon

(4 adag)

1 szikkadt zsemle

4 közepes cukkini

1 kis fej vöröshagyma

1 csokor petrezselyem

30 dkg vegyes darált hús

1 tojás

1 kk közepesen csípős mustár

édesnemes paprika

reszelt szerecsendió

só, őrölt bors

1 gerezd fokhagyma

1 kis hámozottparadicsom-konzerv

1 kk morzsolt oregano

10 dkg reszelt sajt

A zsemlét beáztatod, szétnyomod. A cukkiniket félbevágod, kiskanállal kikaparod, a húsát nagyon apró kockákra vágod. A vöröshagymát szintén. A petrezselymet finomra vágod. A darált húst összekevered a hagymával, a petrezselyemmel, a cukkini húsával, a tojással, zsemlével, mustárral, édesnemes paprikával, sóval, borssal, szerecsendióval. Összegyúrod, beletöltöd a kivájt cukkinikbe.

A fokhagymát és a paradicsomot felaprítod, összekevered, beleteszed az oreganot, sót, borsot, aztán beleöntöd egy tűzálló tálba. Erre fekteted a cukkiniket, majd megszórod sajttal. Hideg sütőbe tolod, 200 fokon (gázon 3-4. fokozaton) kb. 1 óráig sütöd. Isteni finom, édes és savanyú, na meg a sajt a tetején... :) Bagettel tök fincsi.

2008. szept. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!