Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek évfordulóra a...

Mit főzzek évfordulóra a páromnak?

Figyelt kérdés
Pár nap múlva 3 évesek leszünk és eddigmindig elmentünk étterembe de most a változatosság kedvéért én szeretnék főzni és azza várni őt meglepetésként. :) Otthonosan mozgok a konyhában, szeretek sütni főzni. Egy csavar van még a dologban, én vegetáriánus vagyok, de nem túl szogorúan tehát megeszek olyan ételt amibe például belefőtt a hús, vagy olyan amiből ki tudom válogatni azt is megeszem, csak magát a húst nem. Nincs úgy konkért kedvenc étele, ha volna akkor nem lenne kérdéses mit főzzek. :) Előre is köszönöm a tippeket és a segítséget.
2015. okt. 19. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%

Oooo mi is vegak vagyunk. En szamoszat keszitenek barnarizzsel, zoldsegporkolttel. Parom a kukoricakremlevesert van oda es a paradicsomlevesert es a minestrone levesert 😊

Desszertnek pudingos palacsinta.

2015. okt. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%
Ja es italnak rozsaviz! Az nala mindent visz!
2015. okt. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%

Megfőzöd a marhahús levest, jól bezöldségelve, csiga tésztával, ...

A húst kiszeded, (eddig okés neked is!), készítel mellé vadas-mártást, krumplis-gombóccal a párodnak! Te magadnak a hús helyett 1-2 db. zöldség-fasírozottat!


Vagy a hús marad a levesben, (persze te elkerülöd!) és második fogásként készíthetsz pl. gomba-pörköltet nokedlivel, vagy valami rakott-káposztát = az egyik végébe magadnak zöldséges-gombás-vegyes tölteléket raksz!

De lehet a férjednek valami rántott szelet körettel, és magadnak rántott zöldség-féle (káposzta, karfiol, gomba) szintén a körettel, tartárral, vagy egyéb salátával.

És persze sütit édeset, sósat, gyümölcs-tortát, túró-tortát, amit gondolsz.

2015. okt. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Fehérboros zöldségkrémleves zöldfűszeres croutonokkal

Rozmaringos-diós sült camembert sajt (natúr, nem panírban) dióolajos rukkolasalátàval, sült fügenegyedekkel

Créme brulée vagy karamellás flan deszzertnek

2015. okt. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Ha konkrét, kiemelkedő kedvene nincs is, azért az évek (3, ugye?) alatt csak kisült, hogy mik azok az ételcsoportok, irányvonalak, amik közül mondjuk most szemezgethetnél. De te nem tudsz. Újabb eklatáns példája annak, hogy kiválóan ismerik egymást a mai párkapcsolatok résztvevői.
2015. okt. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Rizibizi vagy zöldséges rizs.Tehetsz bele gombát is.Ránthatsz hozzá rántott karfiolt meg csípős-szezánmagos csirkecombot.
2015. okt. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

Szóval, hogy a kérdező, vagy valaki más az, aki minden választ lepontoz, nem igazán lehet eldönteni, így azt sem lehet tudni, hogy a kérdező részére tudtunk-e valami elfogadható ötletet adni...

Kár, hogy vannak, akik örömüket lelik abban, hogy mások válaszait lefelé pontozzák

2015. okt. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztam le és igen, sok jó ötletet kaptam amiből ki lehet indulni úgyhogy köszönöm mindenkinek.
2015. okt. 20. 09:48
 9/11 anonim ***** válasza:
Elso vagyok. Most csakazert is mindenkit felpontoztam!!!
2015. okt. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ahányadik vagyok. Én meg sohase nem pontozok!!
2015. okt. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!