Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Létezik receptes oldal hülyéknek?

Létezik receptes oldal hülyéknek?

Figyelt kérdés

Mert bármelyiket nézem érthetetlen, sima krumplis tészta a cél most de már ebben is olyanok vannak, hogy dinszteljek hagymát, mi a frászt jelent az? Egyáltalán melyik a vöröshagyma? Hány db belőle a 15 dkg? És nincs odaírva hogy mire kapcsoljam a tűzhelyet, mennyi vízben főzzem a krumplit, és sorolhatnám még a dolgokat ami megakadályoz abban hogy ebédem legyen ma.

Receptes oldal hülyéknek létezik? Angol nyelvű is jó akár...


2015. okt. 19. 11:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyszerübb, ha normál oldalt használsz, MEG az internetet/google-t (vagy akár ennek az oldalnak a keresöjét), és megnézed, mit jelent a hagymát dinsztelni, mennyi egy hagyma átlagos súlya, stb.

Ha ezen kivül valami KONKRÉT kérdésed van: pl mennyi vízben fözd a krumplit (amennyi éppen ellepi), Akkor AZT kérdezd meg itt.

Elég hamar megtanulod az alapfogalmakat, és utána már nem nehéz.

Esetleg még az is megoldás, ha a you-tube-on kerestetsz videót az adott müveletröl - majdnem mindent meg tudsz találni.


(Vagy akár nekem is írhatsz privátban is, tényleg szivesen segítek.)

2015. okt. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Bastee válasza:
100%
A dinsztelés ilyen konyhanyelv, valójában a hagymát többnyire üvegesre pirítjuk. Ez azt jelenti, hogy kevés olajon addig pirítod, míg jellegzetesen kissé mintha áttetszővé (üvegessé) válna. Vöröshagymát vásárláskor leolvashatod a tábláról, vagy kérd a zöldségestől. Legközelebb már biztosan megismered. 15dkg az egy fej lesz kb, de boltban ott az ellenőrző mérleg, zöldségesnél meg kérheted súlyra is. A "mennyi vízben"-t sehol nem írják, mert kicsi a jelentősége. Maga a szó, hogy főzés, bő vízben történik, párolás kevés zsiradék+kevés víz (pl. pörköltök), pirítás pedig csak kevés zsiradék (mint itt a hagyma). A tűzhelyet 90%-ban használhatod közepes beállításokkal. Ahol "lassú tűzön" kifejezést látod ott, lehet minimumra venni. Ezek általában főzelékek, levesek lesznek. Ajánlom a videos oldalakon esetleg a főzős műsorokat. Ott visszatekerheted 17x is no meg látod és hallod is (kifejezetten hülyéknek :D )
2015. okt. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem hanyagold az angol nyelvű recepteket is,mert ha a magyar nem megy akkor az de fog.

Mi az h melyik a vöröshagyma????

Hány éves vagy h nem tudsz főzni? Anyud és apud nem tanított főzni? Étteremben ettél egész eletedben? Már bocsi nem sertegetni akarlak de ez szégyen h krumplit kifőzni de tudsz,pláne ez a hagyma dolog... Xd

2015. okt. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az se fog* bocsi
2015. okt. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

Neked nem magyarázós oldal kell, hanem az élettel kapcsolatos dolgokkal nem vagy tisztában. Most komolyan nem tudod melyik a vöröshagyma? (óvodai szint). A boltban meg van mérleg, ahol leméred a 15 dkg. (általános iskolában tanulják a mértékegységeket)


aprosef.hu elég jó oldal, ott képekkel illusztrálják a munkafolyamatot.

Ha még ott is olyan szavakat találsz amit nem ismersz, arra rákeresel google-n.


[link]

2015. okt. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ezt ismerem, én is így kezdtem főzni. Hülyét kaptam, amikor megkérdeztem, hogy valamit hogy kell főzni, és azt mondták, ő, az nagyon egyszerű, csinálsz egy pörkölt alapot... Nabakker! Ugyan ez sütésnél. Ó, az egyszerű, gyúrsz egy könnyű kelt tésztát...

Szóval mélyen együtt érzek veled, de nem tudsz mást csinálni, kérdezel, akár itt, akár IRL, és figyelsz. Nem ördöngös dolgok ezek, csak néhány alapdolgot kell megtanulni, és ha egyszer megcsinálod, utána már megy minden, mint a karikacsapás.

2015. okt. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A jólkifőztem.hu is kimondottan kezdőknek való. Mindent részletesen megmutat, leír, fázisfotók, videók... stb.

Biztos vagyok benne, hogy nem vagy hülye, csak abszolút nem vagy gyakorlatias. Nos ezt meg lehet tanulni, rövid idő alatt ránézésre is megsaccolod, hogy kb hány deka egy hagyma :)

2015. okt. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
33%

Hazamegy a férj délben a munkából ebédelni, látja, hogy a felesége ül a kályha előtt, rajta egy fazék. A férj felemeli a födőt, belenéz, majd a kályhára, és megszólal:

- Drágám, nem gyújtottál alá!!!

- Az nem volt a szakácskönyvbe írva!!!


Szóval azért ennyire részletesen szájbarágós szakácskönyvet nem fogsz találni kedves!!!

2015. okt. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nos, a krumplistészta nálam 6 óra alatt készült el, ennyit az ebédről. Ráadásul rémes lett. Ez van, nem éri meg főzni, max annak aki valami született tehetség ebben...
2015. okt. 19. 19:14
 10/12 anonim ***** válasza:
Erre mondják h gyakorlat teszi a mestert.
2015. okt. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!