Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Finom, egyszerű, zserbó és...

Finom, egyszerű, zserbó és muffin receptet szeretnék. Van valamilyen kipróbált igazán finom, egyszerű receptetek?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztünk új lakásba, sajnos az "édes füzetem" valahová elkeveredett. Sütni szeretnék gyorsat, egyszerűt. Az internetről próbáltam pár muffin receptet, de valahogy nem az igazi. A zserbó meg a család kedvence, hát nem akarok mellé nyúlni.
2015. szept. 24. 09:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Muffin - egyszerű

Hozzávalók

1 db tojás

2 dl tej

0,75 dl olaj

1 csapott kávéskanál szódabikarbóna

1 csapott kávéskanál sütőpor

2 dl cukor

3 dl liszt

Rama a forma kikenéséhez

Ízlés szerint a tésztába lehet szórni kakaót,diót,aszalt gyümölcsöt stb.-ki mit szeret


Elkészítés

Az összes hozzávalót belemérem az edénybe, jól kikeverem - ízesítem cukrozatlan keserű kakaóval, dióval-éppen mihez van kedvünk. Tetejére tehetünk csokidarabokat, ami belesül a tésztába-nagyon finom lesz.


20-25 perc alatt készre sütöm.


Nagyon gyorsan elkészíthető, egyszerű recept, ráadásul egy mérőedénnyel kimérhető.

2015. szept. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is egy bögrés muffint írok, 2,5 decis bögrével kell mérni és 24 darab lesz belőle. Szóval nagyon kiadós.

Hozzávalók : 2 bögre liszt, másfél bögre cukor, 1 bögre joghurt/kefír, de tejföl is lehet tejjel higítva. 3 tojás, egy deci olaj,1 csomag sütőpor.

A tojásokat a cukorral és a tejtermékkel, olajjal elkeverjük, bele a sütőporos liszt.

Ez az alaptészta, innéttől kezdve lehet fantáziánk és lehetőségeink szerint ízesíteni. vaniliás cukor, fahéj, kakaó (ha ilyet akarunk, akkor 2 jó ek. kell bele ) friss vagy szárított gyömölcsök összedarabolva, sütésálló lekvár, mazsola, darabolt dió/mandula /mogyoró, csokidarabkák... stb.amiket hozzákeverünk a masszához.

a darabolt összetevő kb másfél bögrényi legyen.

A sütőt előmelegítjük kb 180 fokra. a muffintepsibe teszünk papírkapszlikat,majd kb 3/4-ig töltjük.

kb 30-35 percig sütjük, villapróbával ellenőrizzük, hogy a közepe is átsült-e.

Ha nem ragacsos a villa, akkor kész. nedves konyharuhára tesszük és pár percig pihentetjük.

Ezután könnyedén kiemeljük, és mehet a következő adag.

Sós változatban is érdemes kipróbálni.

Gyors, olcsó, kiadós.

2015. szept. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
** én fél dióbelet szoktam a massza közepébe helyezni, ami szintén nagyon finommá teszi, mert kellemes ízűre sül a tésztával együtt.
2015. szept. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a recepteket, ma kipróbálom az elsőt, aztán hétvégén a másodikat. :-)

Elsőnek: nem nagyon érezni majd a szódabikarbónát rajta? Ebből kb. hány muffin lesz? Lehet, hogy dupla adagot kéne készítenem.

2015. szept. 24. 12:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok: nem lehet érezni a szódabikarbónát egyáltalán. 12 db normál muffin lesz belőle, vagy 6 db nagy (nekem olyan formám is van).
2015. szept. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!