Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan lehet tortát, süteményt...

Hogyan lehet tortát, süteményt szépen megtölteni krémmel?

Figyelt kérdés

Nekem sose lesz szép. A szélén vagy túl megy a krém, vagy nem ér ki a széléig. Akkor a szélén lehúzom a felesleges, az meg összemaszatolja a tésztát.

Ugyanígy vagyok a csokimázzal is. Hol lehet ezeket szépen kivitelezni???

Nem lesz olyan szép szabályos.

Sütinél még nem is olyan vészes, mert felszeletelem, akkor legfeljebb a szélét nem tálalom. De tortánál?

Olyan bénának érzem magam :( Ízre mindig nagyon finomak, mindenki odavan érte. De nem lesznek igazán szépek :(


2015. szept. 7. 12:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Gyakorolni kell!
2015. szept. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Megfagyasztod a krémet, majd teszel alá meg fölé egy tortalapot. Ha nagyobb a tortalap, akkor hozzáigazítod a szélet.:D
2015. szept. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
Habzsakba teszed a krémet és először a lap szélén húzod körbe, utána pedig kitoltod vele.
2015. szept. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Jó, gyakorlok :)

3: Te milyen fajta habzsákot használsz?

2015. szept. 7. 13:48
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

Fogod és kiadagolod a krémet kanállal egyenletesen, aztán összedolgozod. Hagysz egy icipici helyet, hogy ha nyomodik szét, a süti széléig nyomódjon, ne ki.

Mint amikor alapozót több pöttyben viszel fel és kened szét.

Tortánál nem baj, ha kimegy a szélére, úgyis az oldalát is díszíti az ember.

2015. szept. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs márkája, egy szazforintoshoz hasonló üzletben vettem. Igazság szerint tragikus a minősége, atereszti a krémet. Emiatt aztán simán egy nejlonzacsiba szoktam először tenni és azt rakom a habzsakba, mert azt kényelmesebb kezelni. Nekem így tökéletes - pluszba zacsit eldobom, a habzsakot meg gyorsan el lehet mosni
2015. szept. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
40%

Nem értem a lepontozást.


Még jó, hogy nem írtam le más trükköt, meg se érdemlitek.


Tőlem nem.


Még a tévés nő is jött, hogy jajj, micsoda trükkje van, aztán jó balkuki volt szegényem, mert az enyém jobb.

2015. szept. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

5: Engem még érdekelnek további trükkök is! Nem én pontoztalak le.

A szélét hogy díszíted? Most én is bekentem a szélét is, hogy ne szenvedjek vele, hogy nem egyenletes. Be akartam szórni darált dióval, hogy az majd ráragad. De az sem volt egyszerű, szerintem a konyhapulton több volt, mint a tortán, mire végre befedte :)

2015. szept. 7. 14:29
 9/14 Ügyet Lenke ***** válasza:
100%

itt van pár jó tipp :)


[link]

2015. szept. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
9: Hát igen, ilyen forgatható állványom nincs :S
2015. szept. 7. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!