Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Liga tégla margarinból készült...

Liga tégla margarinból készült süteményt ehetnek tejérzékenyek?

Figyelt kérdés
Megnéztem az összetevőit, a többi kockamargarintól eltérően ez nem írta hogy lenne benne TEJSAVÓPOR, se egyéb tejszármazékról nem esett szó benne! Ezek szerint akkor tuti biztosan ehet tejérzékeny is ilyen kockamargarin hozzáadásával készült sütit? Köszi a válaszokat! Lehet egyértelmű, de még nem kellett olyan embernek készítenem sütit aki tejérzékeny lenne, ráadásul meglepi lesz...
2015. aug. 19. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Süss inkább zsírral.
2015. aug. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sütöttem már, de azzal nem olyan az íze a sütinek valamiért..
2015. aug. 20. 00:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyilván annak más íze van, én mondjuk a margarin ízét nem szeretem. Bár vannak margarinok, amiknek alig van ízük. És zsír is van ízesebb és íztelenebb, azt ugyanúgy nem lehet érezni. Más kérdés, hogy én egészségügyi okból nem eszek margarint, ha egy mód van rá.

Más kérdés, hogy milyen tejérzékenységről beszélünk. Mert ha laktózérzékenység, akkor egy kis tejsavópor meg sem kottyan. Tejallergia veszélyesebb, mert ott már egy kevés tejfehérje is beindítja a reakciót. Ennyit megér szerintem, hogy kicsit más az íze esetleg. Egyébként nem is más az íze, hanem pont, hogy margarinnal más az íze. Mivel a margarin pár évtizedes térhódítása előtt évezredekig minden zsírral készült, ritkábban fordult elő, hogy vajjal vagy olajjal, főleg Magyarországon, ahol a vaj luxuscikknek számított sokáig, olajat meg pláne nem használtak, de zsír volt a szegényeknek is. Margarint meg csak azért árulnak, hogy ehetetlen dolgokból is pénzt csináljanak.

2015. aug. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!