Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » TP-LINK WDR4900-at hogyan...

TP-LINK WDR4900-at hogyan téglamentesítsek?

Figyelt kérdés

Volt már tégla állapotban a routerem, de sikerült TFTP-n keresztül LAN-on helyrehozni, de most már így sem sikerül. A szétszedős soros portos megoldást meg nem igazán szeretném!


Wiresharkkal figyelem, hogy mit kommunikál a router.

Eleinte úgy volt, hogy a gépnek kérte a 192.168.0.66-os címet, a 192.168.0.86-os router. Beadtam neki TFTP-n keresztül a kért fájlt, de most átviszi a routerbe, de nem flasheli, hanem ledobja a biztonsági módot (hátul USB port világítást)


És felváltva írja: (korábban csak Who has 192.168.0.66 volt)


Who has 192.168.0.66 Tell 192.168.0.86

Who has 192.168.0.86 Tell 192.168.0.66


Mintha meg lenne zavarodva. Több féle firmware-t próbáltam megetetni vele, de egyiket sem fogadta el...


Korábban meg így simán átvittem, és flashelte az OpenWRT-t, most meg miután átviszi a szoftvert, egyszerűen lehajítja a biztonsági módot. És semmi nem történik.


Pedig ugyanígy legalább 4x-5x csináltam korábban, és sikeresen ráírta a szoftvert.


Próbálgattam a "szoftvervágást", mivel sok gyári szoftvert "meg kell vágni", hogy openwrt-ről vissza lehessen tenni a gyárit, nem kizárt, hogy elszúrtam valamit, azért nem megy... Vagy van benne egy limit, hogy hányszor lehet TFTP-n újraéleszteni? Most már eléggé tanácstalan vagyok.


Soros megoldás, meg nekem túl bonyolultnak tűnik, kevésnek érzem magam hozzá, meg még ketyerém sincs, ami jó lenne, forrasztgatni sem szeretnék!


Valami egyéb megoldás érdekelne, mert nem szeretném szétszedni a cuccot!



2015. aug. 17. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

" Valami egyéb megoldás érdekelne, mert nem szeretném szétszedni a cuccot! "


-ezt a kukába

-új routert megvesz és örül,

2015. aug. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
vettem már újat, de szeretném ezt is megmenteni, ha lehetséges...
2015. aug. 17. 19:04
 3/6 A kérdező kommentje:

Na sikeresen megoldottam, esetleg annak üzenem, aki ugyanilyen cipőben jár mint én!


vettem egy ilyet:

[link]


A routert szétszedtem, csináltam benne egy kis forrasztást, arra kötöttem a kábelt, és a netes OpenWRT leírás szerint újraélesztettem. Szinte minden ugyanaz volt, ami le volt írva... Nem volt nehéz!

2015. szept. 4. 19:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Amúgy ha szabad megtudnom, hogy sikerült brickelni?

G.

2015. szept. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az OpenWRT-ről átmenetileg vissza akartam térni gyári fw-re, de nem volt jó a fájlméret, mert ún. vágott firmware kell, mert csak úgy tudom lecserélni az openwrt.


Amit már megoldottam, időközben....

Találtam egy régebbi gyári vágott fw-t, amit OpenWRT-ről frissítek rá... Majd ha felment ez a régebbi gyári fw, ami azonos méretű az openwrt-vel, utána már a régebbit, egy újabbra lehet frissíteni!


Hogy pontosan nem tudom melyik volt az a parancs ami hazavágta, de a legújabb gyári FW-t, próbáltam "megvágni"


Nem kizárt, hogy a két parancs közül valamelyik, vagy valami ehhez hasonló:



In order to create your own bootable file download firmware from TP-Link and execute the following command (change the if= filename in case you downloaded a different version):


dd if=wdr4900nv1_en_3_14_3_up_boot\(130320\).bin of=wdr4900nv1.bin skip=769 bs=512


You can then transfer the resulting file and flash this using the mtd method described elsewhere in this document.


mtd write wdr4900nv1.bin firmware



Utána következő bootkor már nem töltött be a SysLED, csak a power led, és már a TFTP-ről LAN-ról sem tudtam ráírni a fw-t. Csak a soros/ttl/usb megoldás segített, de az tökéletesen úgy zajlott, ahogy a leírás szerint. Viszont a kütyü Windows 10-el nem fut sajna, így virtuális gépből csináltam meg Win7-tel!

2015. szept. 4. 22:20
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát ja, az FW-t nem a routeren kellett volna helyben vágni, ezt legközelebb a számítógépeden intézd és úgy dobd a cuccot fel a routerre, akkor nem lesz gond.

Köszönöm az sztorit!

G.

2015. szept. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!