Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Adnátok valamilyen jó rakott...

Adnátok valamilyen jó rakott tészta (pennés) receptet?

Figyelt kérdés
Google-t nem szeretem, én a ti tanácsotokat szeretem :)
2010. márc. 9. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogy jó-e, nem tudom, de mi szeretjük:

Fél kg darált húst kis fej vöröshagymával, sóval, borssal, majorannával megpárolok. Ha kész, összerakom a kifőtt tésztával és tejföllel. A tetejére sajtot reszelek, és be a sütőbe.

2010. márc. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a húst paprikásan készítem el,és ketchuppal ízesítem.Ráteszem a tésztára és egy kicsit átsütöm a sütőben.Tejfölt nem teszek rá,de ha száraz,akkor még a tán yéron teszek rá újra ketchupot.
2010. márc. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sült cukkinis tészta


1/2 kg penne,1kg cukkini 7 szál újhagyma,3 gerezd fokhagyma, 5 zsályalevél


A felkarikázott hagymát a fokhagymával megdinszteled,hozzáadod a vékony karikára vágott cukkinit és megsózod,közepes tűzön párolod.A 2/3 részét zsályával és sajttal összeturmixolod.A tésztát kifőzöd,összekevered a szósszal és a maradék cukkinival és kiolajozott hőálló tálba teszed.Maradék sajttal megszórod és 180 fokon 20 percet sütöd.Tudom nem rakott de nagyon finom!!:)

2010. márc. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! én csirkemellet szoktam csíkokra vágni. kevés zsíron hagymát dinsztelek, rádobom a kb. 30 dkg csirkemellet és puhára párolom.ha van egy marék gombát is teszek hozzá, vagy kukoricás vegyes mirelit zöldséket.

ez eddig egy jó kis ragu. kifőzök egy csomag penne tésztát és összekeverem a zöldséges raguval. kivajazott jénaiba öntöm, elsimítom. 1-2 tojást felverek, összekeverem egy pohár tejföllel, sózom, borsozom és ráöntöm a tésztára.betoloma sütőbe, hogy a tojásos massza

megsüljön és a végén bőven megszórom reszelt sajttal.finom, ha van benn füstölt sajt is. a sajt ráolvadása után tálalható.

persze a zöldségfélék és a fűszerek változhatnak is.

van mikor brokkolirózsák is kerülnek bele,vagy egy két szelet piros kaliforniai paprika felkockázva.nemcsak az ízük , a színük is üdítő látvány.

üdv.

2010. márc. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!