Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti főztök minden nap?

Ti főztök minden nap?

Figyelt kérdés
A férjem általában este hétig dolgozik.mire haza jön mindig várja a kaja.de minden nap más.az lenne a kérdésem h mindenki minden nap új kaját készit?mert ő nem eszi meg kétszer ugyanazt.naponta csak egyszer étkezik itthon.munkába rakok szendvicset.reggelizni nem szokott.annyi kaja elpredalodik így...

2015. júl. 31. 19:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Dehogy főzök, 2-3 naponta főzök. Mi az, hogy nem eszi meg kétszer ugyanazt? Akkor főzön ő naponta...
2015. júl. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Anyukám igen.
2015. júl. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hetenként 2-3-szor főzök nagyobb adagokat és adagonként lefagyasztom. Csak ki kell melegíteni. Gazdaságosabb is és időt sem vesz el annyit.
2015. júl. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát úgy biztos jobb lenne.ki kéne toljak a céggel :p egy 10 hónapos fiunk van még, ezért mondom h sok a pazarlás
2015. júl. 31. 19:54
 5/11 anonim ***** válasza:

Én nem pazarlok ételt, alapelv. Viszont szinte sosem tudok annyit főzni, hogy másnapra is maradjon. Csak a 8 literes bogrács ad 2 napos adagot. No igen, a zöldségételek ilyenek, hiába a sok zsír.

De tudnék kisebbet is főzni, vagy megenném én :) Semmi gondom a maradékkal. De van, aki lefagyasztja s később eszik meg, az miért nem jó? Nincs hely? (Nálunk nincs, de ugye, nincs szükség rá.)


Majdnem mindennap főzök valami egyszerű zöldségételt, de mostanság unom a főzést (életmódváltás miatt túlzásba vittem a kísérletezést s annyi időt vesz el a zöldségekkel foglalkozás egyszerű esetben is), úgyhogy olykor rántotta van vagy kinek mi tetszik.

A párom nem válogatós, egy mikrós sütit pedig bármikor összedobok neki percek alatt. A rántottáját is maga süti, a csokis vagy gyümölcsös rizsét is összeállítja... Mindent magunk készítünk, amit eszünk, nincs kenyér meg ilyenek. A reggelihez is főzni, sütni kell (kivéve, ha nyers, de az ritkán elég kalóriadús).

2015. júl. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Majdnem minden nap, ritkaság hogy ne főznék, de azért előfordul. Ha marad még a tegnapiból akkor nem főzök. Ma pl. azért nem főztem, mert nem volt itthon olaj.

Tegnap viszont bőséges vacsorát ettünk: rántott hús, amit többféleképpen elkészítettem és hozzá fűszeres krumpli.

Ebédre is vitt magával a férjem és én is tudtam belőle ebédelni.

Amúgy az én férjem is válogatós, van pl. hogy megfőzök valamit aztán rám marad, mert mire hazaér meggondolja magát és nem kívánja. Mostanában történt ez a krumplis tésztával...hiába volt finom meg minden, hiába készítettem el, nem kívánta és este még mást is készítenem kellett neki, a krumplis tészta meg ment le a wc-be, mert egyedül én nem győztem annyit megenni belőle...

2015. júl. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Minden héten 1x vagy rendelünk vagy étterembe megyünk.

Marad 6 nap. 2 napra főzünk és felváltva. Tehát mindegyikőnk max. 1-2x főz egy héten. Igen, a férjem is főz, szóba sem állnék olyan emberrel, aki nem tud, csak szájalni meg elvárni.

2015. júl. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nalunk ketnaponkent van friss kaja fozes: egyik nap frissen, a masodik nap pedig a maradekot. Direkt ugy vannak kitalalva a mennyisegek, hogy mindket napon boven jusson, de nincs mindennap uj az asztalon.
2015. júl. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Pff jó nektek...hát az én férjem minden levesnek húzza az orrát.csak sült hús legyen a többit találják ki.annyira fárasztó már sokszor fogalmam sincs mit találják ki hogy jó legyen.ha nudlival csinálom az is baj, h azzal csak lefeküdni lehet mert azzal nem lehet dolgozni.makaroni, rizs kilőve.szalmakrumpli az jó neki.más szinte semmi.amúgy az étvágya nagyon jó, amit szeret abból megbir enni nagyon sokat.asszem nekifogok változtatni.és még ő panaszkodik.minden levesbe hús van de az is 'csak leves'
2015. aug. 1. 01:10
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem főzök minden nap.
2015. aug. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!