Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Családi uzsira ajánlanátok...

Családi uzsira ajánlanátok valami falatkákat?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék főt ételt (leves, pörkölt, rántotthús) felszolgálni, inkább valami falatkákat (nem száraz, nyögvenyelősre gondoltam. Az ebédlőasztalunkat rendezném be svédasztal szerűen (sós, édes apró süti, meg a falatkák.

Az apropó a lánykám 1 éves szülesnapja lenne.


2010. febr. 28. 06:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mikor az én fiam ovis volt, és babazsúrt rendeztem, nagy sikere volt amikor a bolti mirelit májgombóc levesbetétet egyszerűen kirántottam.

Ha felnőtteknek csinálsz akkor még csirkemellet darabolj fel falatokra, akkor jó, ha nem szabályos, hanem ahogy sikerül, kisebb-nagyobbra, és ezt is rántsd ki, tegyél mellé mézes- mustáros mártogatót, ez fog legelőbb elfogyni!

2010. febr. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kiflit felvágod karikákra (szeletekre),

aztán válassz:


1. vaj + kaviár + fél olajbogyó

2. vaj + kaviár + 1szelet főtt tojás

3. túristasajtkrém + kígyóuborka + sonka

4. trappista sajt + 1szelet paradicsom

5. főtt tarja + füstölt sajt

6. vaj + lazackrém + díszítésnek petrezselyem levél

7. zelleres vajkrém + 1szelet főtt tojás + egy csepp torma



és beleszúrsz mindegyikbe egy fogpiszkálót

hogy ne essenek szét, aztán kirakod tányérra :)

2010. febr. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kiflikarikák+fasírtgólyok,sajt,paprika vagy uborka szelet vagy sajttál,valamilyen saláta,bagettel pl:tésztasaláta. Nekem ezek jutottak eszembe.
2010. febr. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Bagettet vagy óriás kiflit felszeletelsz, gépsonkával vagy sajttal elkészíted a szendvicset és uborka (kígyóubi), paradicsom, zöldpaprika, mustár, ketchup, majonéz és pirosarany segítségével különféle (mosolygó, éneklő, csodálkozó, stb.) arcokat készítesz nekik. Még a felnőtteknek is szokott tetszeni :=)
2010. febr. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

régen nekünk anyu csinálta ilyen ovis-kisiskolás összejövetelekre a következőt: hasonlóképp csinált kis szendvicskéket, mint ahogyan a 2. válaszoló is írta, összetűzve fogpiszkálóval. Majd egy nagy fej káposztát bevont alufóliával, és ezeket a kis szendvicskéket tűzködte rá egészen addig, amíg valahova is fért rá :) a végén az egész úgy nézett ki, mint egy nagy süni :) imádtuk!

és lám, még most, egyetemista fejjel a kollégiumban is nagy sikert aratott az ősszel :)

szóval szerintem, ahol gyerekek lesznek, ott érdemes kipróbálni!

2010. febr. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Fagyasztott (vagy saját...) leveles tésztát felengeded, kinyújtod, 5*5 cm-es négyzetekre vágod. Egy virslit hosszában négybe, keresztben pedig 3felé vágsz (kicsi darabok lesznek ugyebár...) és ezeket teszed a négyzetekre átlósan. Feltekered a tésztát, a két végét behajtod és tepsiben, tojással lekenve a tetejét mondjuk 200 fokon megsütöd, míg szép barna lesz.

Ezt leírni hosszabb, mint megcsinálni. Egy leveles tésztából és 2-3 virsliből nagyon sok falatka lesz és tényleg egy falat, a felnőtteknek harapni sem kell, mutatós, illatos. Ketchup-pel, vagy bármilyen szósszal tálalhatod, de szósz nélkül is príma. És mintha rengeteget bajlódtál volna vele, úgy hat :-)

2010. febr. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jobbnál jobb ötleteket! Most már csak az a gondom, hogy nem tudok választani.
2010. febr. 28. 09:51
 8/8 anonim válasza:
olivabogyó, paradicsom, mozarella sajt, kis kenyérkével, fogpiszkálóra tűzdelve :)
2010. márc. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!