Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A Tatárbifszteket nem kell...

A Tatárbifszteket nem kell főzni vagy sütni? Nyersen kell enni? Nem veszélyes a Nyers hús és tojás?

Figyelt kérdés
2010. febr. 24. 19:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

Nyersen kell enni és igenis veszélyes. Ha a húsban vagy tojásban bármi fertőzés van, azt tuti elkapod (pl. szalmonella).

Egyébként szerintem az íze is borzalmas, egyszer kóstoltam bele valami puccos fogadáson, ahová véletlenül eljutottam és komoly gondot okozott, hogy szalonképes módon megszabaduljak az egésztől, brrrr :S

2010. febr. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
imádom :) legjobb kaja, egyébként a sushiban is nyers hús van és isteni finom, és még nem halt bele senki
2010. febr. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Üdv,

A bélszín pác: őrölt fehér bors, mustár.Beszórod a lehártyázott húst a borssal, majd megkened a mustárral. Végül egy műanyag tálba belerakod, és felöntöd annyi étolajjal, hogy ellepje. Az olaj nem hagyja levegőhöz jutni, így nem romlik, csak érik.3 napra hűtőbe teszed. Ha kivetted, lecsepegteted az olajat, nagyjából lehúzod a mustárt a kezeddel, majd ledarálod.(1:célszerű csak a bélszínfejből készíteni, a többit meg lehet sütni egészben, vagy szeletben.2:eleink nem darálták, hanem késsel vágták annyira apróra, hogy 'kenhető' állagú legyen.) só, bors, pirospaprika, mustár, vöröshagyma(finomra vágva), vaj, tojás sárgája, worchester szósz. Ezekkel teljesen elkevered, majd pirítósra kened, és megeszitek...

A sertéshúsban valóban van egy fajta féreg(trichina), ami viszont sütés-főzés közben ártalmatlanná válik. Ugyanilyen 'lakó' a marhahúsban nincs.

A tojás, ha nagyon nagy otthon a pánik a szalmonellától, akkor Neomagnolos vízzel lehet fertőtleníteni.

Jó étvágyat!

2010. márc. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!