Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A Tatárbifszteket nem kell...

A Tatárbifszteket nem kell főzni vagy sütni? Nyersen kell enni? Nem veszélyes a Nyers hús és tojás?

Figyelt kérdés
2010. febr. 24. 19:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%

Áááá barátom pont nincs itt, ő tudna erre megfelelő választ adni(vendéglátós volt)!De igen, azt tudom ,hogy nyersen kell enni!Persze előtte bepácolják valamilyen páclében!Tojás is kell hozzá.., azt nem tudtam!De sztem nem lehet valami egészséges!Ám nem eszik minden nap azt az ember!Egy kóstolást tuti megér!:D


20L

2010. febr. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nyers bélszín fűszerekkel elkeverve, szüleim gyakran esznek még nem volt tőle bajuk.
2010. febr. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
hmm, nagyon finom tud lenni, pirítóssal főleg. Nekünk nem lett tőle bajunk :D
2010. febr. 25. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

imádjuk,és igen nyers marha hús és rengeteg fűszer, tojás , mustár, vaj.pirítóssal az igazi. a gyerekeink is

szeretik, soha senkinek nem volt még baja tőle.ja, és pácolni nem kell, de jó, ha a bekevert hús áll egy éjszakát.

üdv.

2010. febr. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Vacsoracsata?? Én is kérdeztem anyát és azt mondta ő régen még megmerte csinálni, de most már nem enné meg. Nyersen kell elkészíteni.
2010. febr. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ja vacsoracsata :)
2010. febr. 25. 13:39
 7/13 anonim ***** válasza:
a lényeg, hogy a lehető legfrissebb BÉLSZÍNBŐL(semmiképpen sem más húsból, mert az férges lehet) készüljön, és nagyon friss tojásból. ha ezt betartod, és nem tárolod hetekig a hűtőben, nem lehet bajod.
2010. febr. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
0%
Én már csináltam csirkehúsból is 3x, nem lett bajunk tőlle. :)
2010. febr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
A toxoplazma nevű parazitát legjobban így lehet elkapni (jobban mint a macsekoktól), úgyhogy terhesen veszélyes lehet bármilyen nyers húst enni. Ha nem vagy terhes, akkor a fertőzés ált. tünetmentes.
2010. febr. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Ha jól van elkészítva, verhetetlen kaja pirítóson. ;)

Nekem soha semmi bajom nem volt tőle és akik útálták a tatár beafsteak-et és megkóstolták, azóta ők sem bírnak ellenállni neki. Az elkészítés módjától függ a megfelelő íz. Én pl min. 3x meg szoktam darálni a beafsteak-et, mielőtt hozzá kezdek és a tojáson kívül, sok más dolgot is szoktam bele tenni, mint pl: bors, édes piros paprika, van aki szereti oreganoval, de szerintem majoránnával jobb az íze mindenképp. És a pác is nagyon fontos természetesen! Gyakorlatilag nem kell agyon fűszerezni, ha megfelelő pácban van érlelve.

2010. febr. 27. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!