Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyire függ az elkészített...

Mennyire függ az elkészített étel minősége a tűzhelytől?

Figyelt kérdés
Új helyre költöztem, ahol egy régi villanytűzhely van. És egyszerűen semmit nem tudok benne vagy rajta rendesen elkészíteni. Brokkoli 40 perc alatt főtt meg pl, csirkemell másfél óra alatt sem, ha meg felveszem maximumra akkor két perc alatt kozmálja a kajákat. Én vagyok a béna, vagy ez másnak is gondot okozna? Régi lakásomban is volt hogy elrontottam vmi receptet, de ilyen katasztrofális cuccok azért nem voltak, most meg zsinórban minden. Nem értem.
2015. máj. 12. 22:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Valamit rosszul csinálsz. Vannak ételek aminek több idő kell, van aminek kevesebb. Az általad említetteknek épp, hogy pár perc kell. Brokkolinak forró vízben kb. 5 perc kell, egy csirkemellnek szeletelve serpenyőben sütve kb. 6 perc, sütőben egyben sütve (180 fokon nagyjából) 25-30 perc kell.
2015. máj. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
40 perc után full kemény volt még a szár része. Elképzelni sem tudom, hogy ez hogy lehetséges? A víz alig forrt, de még így sincs semmi értelme az egésznek
2015. máj. 12. 22:59
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

az első válaszoló nem értette az egészet.. Okoskodhat, de szerintem ő még a büdös életbe nem főzött egy sz-r villanytűzhellyel és úgy osztja az észt...

Az én válaszom: igen, elronthatod az ételt a tűzhely miatt, különösen a regi villanytűzhelyek okoznak ilyen problémát. Az a baj, hogy nem melegszik fel rendesen a lap, a legnagyobb fokozaton meg tul meleg... Valószínű, rossz a tuzhely. Régebbi fajta? Gyakran előfordul.

2015. máj. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
nagyon réginek tűnik dizájn alapján
2015. máj. 12. 23:18
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hogy a tűzhely gázos, vagy villanyos.
2015. máj. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Itt ha 180 fokra van állítva a sütő, akkor szerintem kb van benne vagy 120 fok és nincs benne légkeverés sem.
2015. máj. 12. 23:21
 7/14 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Bocs, olvasom, hogy villanytűzhelyről van szó. A régi villanytűzhelyek lehetnek rosszak. Ki kell cserélni.
2015. máj. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Még a gáztűzhelynél sem mindig egyenletes a fűtőérték.
2015. máj. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az előző tulaj állítja, hogy hát ők nagyon jókat főztek benne és sose volt vele problémája. hogyhogy más tudott benne főzni? de persze cserélve lesz
2015. máj. 12. 23:43
 10/14 anonim ***** válasza:

Maskeppen mukodik a legkeveres nelkuli, regi suto.

Probald ugy, hogy bemelegited, majd kiengeded a forro levegot, es lejebb kapcsolod.

De, ha van ra lehetoseged, akkor tenyleg csereld, mert a masikat szoktad meg.

2015. máj. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!