Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Menyi olaj kell a tükör tojás...

Menyi olaj kell a tükör tojás sütéséhez?

Figyelt kérdés
már el lestem édesanyámtól hogy hogyan kell ezt csinálni de azt nem figyeltem hogy menyi olajat tesz ebbe az edénybe vagy mi ez (rá is gugliztam de mindenhol a tojás rántottáról írnak csak! tudom hogy felnőtt létemre elég cink hogy még egy tojást sem tudok megsütni de ez van)
2015. máj. 4. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kb egy teáskanálnyi ha teflon, vagy kerámia serpenyőd van, ha öntött vas vagy acél, akkor lehet kettő. Illetve ha jó minőségű a serpenyőd, akkor nem is biztos hogy kell, csak azért kell hogy ne ragadjon oda. Mondjuk én libazsírral főzök.
2015. máj. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kb 1 kanálnyi.

Pedig nincs baj a google-vel, bedobja.

[link]

2015. máj. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még egy kanálnyi sem kell. A trükk az, hogy fel kell melegíteni egy picit az olajat, és akkor jobban szétterül. Hajszálvékonyan befedi az egész felületet, a maradékot meg le lehet önteni (nem kell kidobni, én egy kis pohárkába gyűjtöm és később felhasználom).
2015. máj. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kevés, de ez a serpenyőn és az ember ízlésén is múlik. Én tipikusan fél deka kókuszzsírt használok egy tükörtojáshoz, de ennyit nem muszáj. Ha épp nem akarom zsírosan és a tepsiben már sült valami, nem száraz, akkor semmit... Ilyen teáskanálnyi zsiradék gondolom, már elég. Egyesek nem használnak zsiradékot, csak megfelelő serpenyőt és ügyesek.
2015. máj. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Aki nem fél az olajtol, az felmelegít fél ujjnyit, beleüti a tojásokat és kanalazza a forró olajat a tojásokra, hogy a sárgáján is a vékony fehér réteg megsüljön, és veszi is ki õket, igy a sárgája lágy marad.
2015. máj. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!