Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Amikor főztök, hány napig...

Amikor főztök, hány napig tartjátok el az ételt?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy természetesen hűtőben tárolva, de a főtt ételt, levest, sülteket, kb. hány napig tároljátok és eszitek meg?

Tudom, több féle étel létezik, relatív nagyon a dolog.

Csak úgy kb. 3-4 nap? Esetleg belefér 1 hét?


2015. ápr. 8. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Általában minden nap mást eszünk, így lesz csak kellöen változatos az étrend.

Ha valamiért marad, akkor általában a maradékot adagokra osztva lefagyasztom, mert úgy igen sokáig eláll és bármikor elövehetö.


A normál hütöben max. másnap-harmadnapig tartok valamit, máramennyiben az adott étel erre alkalmas, tovább semmi esetre sem.

2015. ápr. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Belefér, ha olyan az étel, hogy nem romlik meg.

Csak annyit kell főzni előre, ameddig az az étel eláll.

Pörkölt akár 5 napig is eláll, gulyás, káposzta tovább is.

2015. ápr. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Étele válogatja. Általánosságban a 3-4 nap oké, de az 1 hét már számomra sok. Most nem azt mondom, hogy minden elromlik egy hét alatt, mert nem. De akárhogy is, az állaga változik, esetleg kiszárad, ha nincs jól letakarva, lezárva, akkor átveszi más kaja szagát, stb. és hát 7 napon át ugyanazt enni elég vacak...


Levest jellemzően 3 napra főzök, hidegebb időben bizonyos leveseket akár 5 napra is, de többre semmiképp.


Vannak ilyen kiszáradós kaják, mint pl. a túrógombóc, vagy a barátfüle, meg bizonyos tészták... Hát ezek nem romlanának hamar, viszont már másnapra úgy megszárad a külső rétegük, hogy úgy kell rágni... Az nem jó, ezeket mindig egyszeri evésre gyártom.



Van sok kaja, ami fagyasztható, és kiengedve sem csökken az élvezeti értéke. MOst én pl csirke és gombapörköltöt fagyasztottam le, mert a vártnál kevesebb vendég jött húsvétra. Inkább kiveszem frissen a fagyasztóból, mint hogy egy hétig egyem... Bár a csirkepörkölt még elmaradna. (A gomba nem...)

2015. ápr. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Ja, a töltött káposzta, ami tipikusan egy hétig is elálló kaja...
2015. ápr. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

3-4 napot adnék neki, de sosem eszünk másnap ugyanazt. (én megenném )Ha marad valami, akkor megy a fagyasztóba és lehet, hogy 2 hét múlva kerül elő, amikor éppen nincs időm frisset főzni.

A maradékok is gyakran átalakulnak egy másik kajává,így soha nem unalmas az élet :) de jó is lenne, ha csak ezen múlna... :)

2015. ápr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha bográcsozunk, akkor képes megmaradni 2-3 napig az étel, egyébként sajna elfogy, max. másnapra marad, hiába vagyunk ketten. Hja, a zöldségételeink kalóriaszegények.

S pont a zöldségételek nem állnak el egy hétig hűtőben sem. Mást pedig nem próbáltunk tárolni.

2015. ápr. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én levest 2-3 napra főzök egy nagy fazékkal, mi négyen vagyunk, ennyi 2 nap alatt bőven elfogy.

Másodikat úgy szoktam, hogy csinálok több félét is, pl főzelék és hozzá feltét, tésztás ételek, és 2-3 nap alatt megesszük, vagy ha maradt pl pörkölt a krumpli főzelékről abból rizses hús lesz.

Most csináltam szombaton székely káposztát, abból vasárnap-hétfőn nem ettünk, tegnap maradékot ettünk, így ma ettük meg, szóval már 4 napos étel volt, de ugye nem unalmas, mert nem 4 napig azt ettük egyfolytában.

Frissen esszük meg a rántott dolgokat, palacsintát, gofrit, lángost, fánkot, nagyobb adaggal keverek be, de csak annyit sütök ki egyszerre amennyi el is fogy.Tojásos nokedlit vagy tojásos ételt, gombapörköltet az nap megesszük vagy ha marad egy -két adag, másnap elvisszük munkába vagy megesszük, nem tárolom, próbálom kiszámolni, hogy mennyi kell. Gyümölcs leves vagy az ilyen tejszínes krémleveseknél szintúgy, nem jó tárolni.

2015. ápr. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Másnap is eszünk még abból, ha maradt belőle, nagyon ritkán előfordul hogy harmad nap is, ha még akkor is marad. Hétköznap vacsorára megfőzök, eszünk, ebédre pakolok férjemnek ha marad és akkor viszi a munkába, jobb esetben nekem is marad ebédre.

Ha hétvége van akkor meg ebédre főzök és ha marad, akkor másnap is azt esszük. Ritkán fordul elő hogy harmad napig is maradna.


31/N

2015. ápr. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

2 nap nálam maximum. Tudom,hogy nem romlik meg a legtöbb kaja,de számomra nem ugyanaz az élvezeti értéke. Én inkább lefagyasztom,ha nagy adagot főzök .

1 hétig semmit nem tárolnék hűtőben . Egyrészt én biztos nem enném ugyanazt egy hétig,másrészt ha nem romlott,akkor is inkább kihagyom.

2015. ápr. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!