Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A magyar vizekben előforduló...

A magyar vizekben előforduló kagyló fogyasztható?

Figyelt kérdés
2015. márc. 25. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
Nem, ezek fertőzöttek és rossz ízűek. Csak a tengeri kagyló (az sem mindegyik) jó. A legtöbb ott is szalmonellás.
2015. márc. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Olvasgattam,elvileg fogyasztható a tavi kagyló,de ahhoz nem magyar víz kell.
2015. márc. 25. 21:50
 3/4 Netre járó lélek ***** válasza:
100%

ma Magyarországon két kagylófaj van ami ehető, mindkettő invazív faj. Eredetileg Ázsiából kerültek be és rendkívül gyorsan szaporodik.


Az egyik az amúri kagyló (Anodonta woodiana vagy Sinanodonta woodiana) a másik meg a kosárkagyló (Corbicula fluminea). Annak ellenére, hogy ehetőek, azért tartózkodnék a fogyasztásuktól, mivel elég igénytelen állatok, így a folyók szennyezettebb részén is lazán megélnek. Elég sok nehéz elem van a szervezetükben, ami méregtelenítőkúrával sem tisztítható meg belőlük.


Viszont, mivel rendkívül szaporák, és igénytelenek, jól és gyorsan tenyészthetőek. Akár egy hidropóniás rendszerbe telepítve vagy egy kerti tóba, tenyésztve, az ott nevelkedett kagylók, ízletesek és egészségesek.

A második harmadik generáció már így fogyasztható.


A kosárkagyló:

[link]


Amúri kagyló:

[link]


Mindkét faj szerepel az invazív fajok listáját, azaz semmilyen védelmet nem élveznek, sőt nem kívánatosak a hazai vizekben.


De azért nehogy elkezdjétek a kagylókat irtani, mert két kagylófajtánk védett.

Az egyik:

Lapos tavikagyló (Pseudanodonta complanata)

[link]


és a Tompa folyamkagyló (Unio crassus)

[link]


Már én is gondolkodtam honnan tudnék beszerezni tiszta amúrit és kosárkagylót.

2015. márc. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, jól írja az előző. Amit a vadonban szedsz, ne edd meg. De magadnak tenyészthetsz. Egyébként az Éti csigával is ugyanerre jutottam, pedig mennyire imádom!
2015. márc. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!