Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen vendégváró ételeket...

Milyen vendégváró ételeket tudtok amit viszonylag kis pénzből ki lehet hozni?

Figyelt kérdés
szombaton jön hozzánk egy 9 fős társaság. Szeretnénk valami finomat főzni, de nem szeretnénk ha a gatyánk is rámenne. van valakinek valami jó kis tippje?
2015. márc. 17. 11:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó idő lesz, akár bográcsban is lehet készíteni valamit. Pörkölt, paprikás krumpli stb., ezek olcsók, és jó sokat lehet belőle csinálni egyszerre :)
2015. márc. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem írni, hogy panelba lakunk, de köszi a tippet
2015. márc. 17. 12:30
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Hidegben gondolkodnék, mondjuk egybesült fasírt és töltött csirkecombok. mellé egy jó adag majonézes krumpli, amit először ecetes krumplisalátának készítenél el, majd egy részét keverném csak össze tejfölös-mustáros majonézzel. így már kétféle saláta is van.

De nagyon finom és olcsó a vékonyra gyalult fehérkáposzta-sárgarépa keveréke (kissé lesózva, kinyomkodva ) majd majonézzel összekeverve. kicsi bors és egy fél marék durvára vágott dió nagyon feldobja.

Svédasztal szerűen tálalnám , jövés-menés közben is lehet falatozni a baráti társaságnak.

Sütnék egy édes és egy sós sütit is. lehetne egy muffin, azt is olcsón ki lehet hozni, és van sós rudacska receptem is, ami nagyon finom és nem drága.

2015. márc. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Vendégül látsz 9 embert és tölünk kérdezed, hogy mivel kináld öket? Tudod, MI nem ismerjük öket. Azt sem tudjuk, hogy milyen megoszlásban F/N, milyen koruak? Milyen izlésüek, esetleg különleges igényüek (pl. vega)? Elöször talán ezeket kellene figyelembe venned (vagy a kérdés feltevésekor megosztani velünk) ha hasznos válaszokat vársz.
2015. márc. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
csirkemáj bacon szalonnába tekerve tepsibe megsütve, hozzá majonézes krumpli, vagy franciasaláta
2015. márc. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ebéd vagy vacsora lesz? Meleg vagy hideg kajára gondoltál? Vagy inkább büfé jellegű, pl. tepsis pizza?
2015. márc. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%

Kis pénzből:

- paprikás krumpli kolbásszal/virslivel, puha kenyérrel, csemege uborkával + ízes bukta,

- babgulyás + ízes bukta

- húsos káposzta/székely káposzta, rakott palacsinta

- körömpörköt/zúza pörkölt/pacal

2015. márc. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
34%

Ha hozzám jönnének biztos nem zúza pörkölttel és hasonlóval kínálnám, nagyon sokan nem szeretik az ilyeneket.


Egyben sült fasírt/stefánia vagdalt, francia saláta, majonézes kukorica és krumpli saláta, baconbe tekert virsli és csirkemáj sütve, csemege uborka friss kenyér szeletek, pár db bagettes mini szendvics-sajtos, sonkás, szalámis díszítve retekkel, uborkával.


Mini perec, kakaós csiga, kókuszos csiga vagy egy nagy tepsi almás pite.

2015. márc. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

7-es vagyok!

Kicsi pénz = viszonylagos fogalom, hogy kinek mennyi a kicsi,

9 főnek még akkor sem jön ki kicsi pénzből, ha azokból a kajákból válogat, amiket én felsoroltam...

... ezért kár volt lepontozni!

Tudok én "nem kicsi pénzből" is kihozható vendégváró ételeket sorolni... csak a kérdező árulja el, hogy számára mennyi a kicsi pénz!

2015. márc. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

sziasztok, nem pontoztam senkit. valaki más unatkozik. köszönöm a hasznos tippeket, a hidegtálnál maradunk.

azért nem írtam oda hogy kinek milyen igénye van, mert semmi különösebb nincs. nem diétázik senki és nem vega senki sem.

2015. márc. 18. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!