Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ajánlanátok olyan ételeket,...

Ajánlanátok olyan ételeket, amiket sütőben ellehet készíteni, és nem kell főzni egyáltalán? Kifogyott a gáz.

Figyelt kérdés
2015. márc. 2. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Rakott dolgokat, pl. rakott krumpli. De pörköltet is lehet, vagy tarhonyás húst. Sült vagy töltött csirkét, mellé teheted a krumplit is. Én a rántott csirkét is ott sütöm, úgy nem olyan olajos.
2015. márc. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
"rakott krumpli" Nyers krumplibol????
2015. márc. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Anyu is csinált már nyers krumpliból rakott krumplit, nekem inkább a tojás főzéssel van gondom :)

Pörkölt? Hogyan?:)

Ja még esetleg annyi, hogy ma vacsorára, és holnap ebédre esszük, amit este főzök.

2015. márc. 2. 17:31
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Én 20 éve nyers krumpliból csinálom és mindenkinek jobban ízlik így. A tojásra tényleg nem gondoltam. De akár össze lehet rakni egy tálba húst zöldségeket, hagymát, krumplit és csak úgy egybe megsütni.

Pörköltet, ahogy cserépedényben szokás, mindent a lábasba, hagyma, paradicsom, paprika, só, hús, pirospaprika, kevés víz és be a sütőbe.

2015. márc. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De buta vagyok, ilyen hús-zöldség-krumpli kombót régebben egy csomót csináltam, hogy nem jutott eszembe. Köszi!:)
2015. márc. 2. 17:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha van cserép tálad (római tál, Pataki-tál), abban szinte mindent. Én 6 hétig főztem abban, amíg a konyha felújítása tartott.
2015. márc. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok mindent :)


Pl. zöldséges rakottasok (legyen az brokkoli vagy épp valami húsos-gombás dolog) - és nem, a krumplit egyáltalán nem muszáj előfőzni, elég alacsony hőfokon sütni, nagyon finom lesz. A rakott krumplit is lehet főtt tojás nélkül készíteni - pl. zöldfűszerekkel, tejszínnel, sajttal, cukkinivel.


Töltött sült zöldségek: juhtúróval, darált húsos masszával, szalonnával, tejszínnel, sajttal, spenóttal, akármivel töltött sült paradicsom, paprika, hagyma, padlizsán, cukkini, krumpli, gomba...

Ugyanígy nyársakat is készíthetsz a zöldségekből akár hússal is variálva.


Quiche, pitefélék


Szószos, tésztás egytálételek - a tésztákat nem kell kifőzni előtte, ha a szósz bőven ellepi, és alacsony hőfokon sütöd. Ilyesmikre gondolok:

[link]


Egybensült húsok, vagy egyszerűen csak ropogós comb, szárny, mellé grill vagy tepsis zöldségek.

2015. márc. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!