Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szakács kést, classic kést...

Szakács kést, classic kést milyen márkából, hol érdemes beszerezni, hosszú távú használatra?

Figyelt kérdés

2015. jan. 5. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 15 éve egy Wilkinson teszi könnyebbé minden napjaimat. Az acél élezőt 6. és 14. évben cseréltem hozzá.


De Fiskars is nagy név, és jó kései vannak.

2015. jan. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Solingen van, és nagyon szeretem (már 10 éve).

De jó élezőt kell találni, és jó minőségű fenőacélt is kell venni, különben hiába van jó késed...

2015. jan. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2015. jan. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Fiskars, Tefal és Dick késeim vannak, magamnak köszörülöm vizes köszörűn évente egyszer-kétszer, és minden használat előtt -és néha közben is- acélon meghúzom.
2015. jan. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2015. jan. 6. 23:06
 6/6 anonim ***** válasza:

A Dick nagyon jó, igazi hentes kés.

Van "Solingen" márkájú késem is (szerintem hamisítvány) viszont jók.

Van egy pár Henckels késem, saját élezővel. Megvan pár éve és azt látom, hogy az élező jobban "amortizálódik", mint a kés.

Illetve van egy Varga késem (Debrecenben vettem), egyszerű kisipari mindenes konyhakés szerintem az is nagyon jó.

2015. jan. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!