Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van itt aki rizslisztből...

Van itt aki rizslisztből szokott süteményt sütni, írna receptet?

Figyelt kérdés
A piskótát tudom, hogy jól sikerül belőle, azon kívül szeretnék valamilyen receptet kapni. A googlet ismerem, kifejezetten itteni felhasználók receptjét szeretném olvasni. Köszönöm.

2014. dec. 23. 10:45
 1/3 anonim ***** válasza:
engem érdekelne annak a piskótának a receptje :)
2014. dec. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
en is bejeloltem ezt a kerdest, hatha valaki valaszol... engem is erdekelt volna :)
2014. dec. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Vikcy válasza:

Nem nagy süti, de gyors és finom:

3 perces mikrós édes süti

hozzávalók:


3dl-s mikrózható bögre (kerámia bögre)

2 .e.k.rizsliszt (csapott)

3 e.k porcukor (púpos)

1 e.k.kakaó por (szerencsi)

2 e.k.olaj

1 db tojás

3 e.k. tej (Szója, rizs, laktózmentes is jó)

1 csapott késhegynyi sütőpor (Oetker)


A bögrébe beletesszük a száraz alapanyagokat, jól összekeverjük. Majd a nedves alapanyagokat is és jól összedolgozzuk. Betesszük a mikróba 3 percre.

Kb. 1 perc alatt szépen megemelkedik a tészta, de ne vegyük ki előbb semmi esetre sem.

Ha megállt a mikró, hagyjuk bent 30 mp-re, majd vegyük ki.

Nekem szépen kiesett a formából a sütemény, de ha ez nem menne ilyen simán, akkor egy kés segítségével vágjuk körbe.

A kakaót mákkal,dióval,mogyoróval stb pótolhatjuk.

Sodóval tálaljuk!


Sodó készítés:

1 cs HAAS pudingot 5 e.k porcukorral elkeverjük egy dl tejjel csomómentesre dolgozzuk, majd még 9 dl tejet hozzá öntünk.

Állandó keverés mellett sűrűre főzzük.

Már lehet kapni önteteket, azzal is nagyon finom, tejszínhabbal még megbolondítva.

2014. dec. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!