Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Még soha nem sütöttem sütemény...

Még soha nem sütöttem süteményt, mivel érné meg kezdenem?

Figyelt kérdés

Már kb másfél éve minden nap magamnak főzök, szóval a konyha nem ismeretlen terep, de mivel nem vagyok édesszájú, sütemény sütésre még valahogy sose volt igényem.

Viszont most szeretném meglepni vele a barátomat. Van valami bevált receptetek, ami nehezen elrontható? :)


2014. okt. 6. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha csak kettőtöknek kell, akkor mikrós bögrés süt. :)
2014. okt. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tamas23796 válasza:
szerintem piskóta az nem nehéz:)
2014. okt. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A piskóta legegyszerűbb receptje:

- ahány tojás, annyi púpozott evőkanál rétes!!!liszt, és annyi csapott evőkanál kristálycukor!!!


A tojásokat szétválasztod, a sárgájába a cukrot síma-habosra kavarod, míg elolvad.

A fehérjét kőkeményre vered, és nagyon óvatosan belekavarod a sárgájába.

Ezek után apránként adagolva óvatosan hozzákavarod a lisztet.

Sütőpapírral bélelt tepsibe/formába öntöd és az előmelegített sütőbe teszed!

ARANYSZABÁLY!! az első 20 percben a sütő-ajtót ki ne nyisd, mert a tészta vissza-esik, és soha többé nem lesz szép, vastag.


6 tojásból a gáztűzhely sütőlapján általában a piskóta-tekercshez való vastagságút szokták. Ha magas piskótát akarsz, 6 tojásból, inkább torta-formában süsd!!!

2014. okt. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Intelligens krémes, meggyes piskóta, kevert (sütőporos) sütik (pl márványsüti, banánkenyér), muffin. Ezeket nem nagyon lehet elrontani, egy lépésben készülnek, formázni se kell.


Icipicit bonyolultabb: túrós (élesztő nélküli) pogácsa, linzer, kekszek; ezeket szaggatni/formázni kell.

2014. okt. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kevert sütik. A piskótát lazán elrontottam gyerekkoromban, de egyszer még anyám is, aki több évtizede sütötte... Nem bonyolult, de távolról sem elronthatatlan.
2014. okt. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
muffin is egyszerű szerintem :)
2014. okt. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok!

Amit eredetileg kaptam valamikor piskóta-receptet, olyan gyönyörű "török-mézet" sütöttem belőle, hogy öröm volt nézni = zúgva szállt ki az ablakon...

Utána kaptam ezt a receptet, amit nem lehet elrontani: ahány tojás, annyi...

Ettől kezdve mindig csodálatos piskótám lett!!!

Persze egész biztos, hogy valahol én néztem el a korábban kapott recept alapján, de az nekem nem sikerült.

2014. okt. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!