Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Chilis babot tésztával vagy...

Chilis babot tésztával vagy rizzsel jobb enni?

Figyelt kérdés
Sosem készítettem még, meg nem is ettem chilis babot, de a páromnak az az egyik kedvence, szóval ma azt szeretnék csinálni ebédre, mivel szokták enni rizzsel vagy tésztával? Sajt mennyire megy hozzá?
2014. nov. 27. 08:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Darált sertés vagy marhahús való bele . Szerintem ne hús nélküli változatot készíts ,a húsos a tuti !!! :-)
2014. nov. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom hogy hagymát párolok, rá a darált hús, ha átsült öntök rá paradicsompürét, és konzerv vörösbabot. Nagyon gyorsan kész van, kb 15 perc. A chilit a gyerekek miatt nem főzöm bele, aki akar utólag tesz a tányérjába (olyasmi chilit használunk -állagra- mint az erős pista). Mivel hús is és bab is van benne, nálunk ez egytálétel; régebben kenyérrel ettük, most csökkentettük a szénhidrátfogyasztást így anélkül.
2014. nov. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Ha húsost csinálok, akkor ezt a receptet használom: [link] Ha húsmenteset, akkor ezt: [link] Sajtot abszolút nem szoktunk rátenni, kenyeret vagy tortillát szoktunk hozzá enni.


Abban a receptben, amit linkeltél 2 dolog zavar:

1. A chilis babkonzerv - nem olyan nagy dolog egy paradicsomszószt összedobni a babhoz, de jobban a saját ízlésetek szerint alakítható (persze, ha sietsz, megteszi ez is).

2. Ezt én inkább egy mexikói sült tésztának nevezném. Ami nagyon jó és finom dolog is lehet. De ha nekem chilis babot ígérnél és ezzel várnál haza, komolyan csalódnék.

Ha húst is raknék ebbe a receptbe, akkor egy kis vöröshagymán megpárolnám és úgy raknám hozzá.

2014. nov. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Ez emberfüggő. Amikor még ettem ilyesmit, magában és húsmentesen ettem, esetleg kevés kenyérrel, mert szerintem az illik hozzá. De kinek mi tetszik, illetve hogyan ismeri. Én még sosem találkoztam vele tésztával...
2014. nov. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
43%
Jesszusom... Barbárok...
2014. nov. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
A 13-as válaszoló első linkjét csináld meg. Egyszerűen fantasztikus recept! Annyi kiegészítésnek, hogy ne csináld sertéshúsból! Halászlét sem sérülésből főzünk. A csilis babot marhahúsból kell főzni.
2014. nov. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Szóval halászlét sem sertésből főzünk.
2014. nov. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nekem bővel elég a bab "köretnek" sosem eszem mellé semmit, párom kenyérrel eszi.
2014. nov. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
2014. nov. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
hát megcsináltam tésztával, sok sajttal meg husi helyett raktam bele csípős kolbászt, sütőben, páromnak ízlett legalábbis ezt állította:D
2014. nov. 28. 07:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!