Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 16000 Ft egy személyre egy...

16000 Ft egy személyre egy hónapra elég? Milyen recepteket ajánlotok?

Figyelt kérdés
2014. nov. 8. 19:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
krumpli, liszt/tészta a legolcsóbb, amiket fel tudsz használni. lisztből csinálhatsz kenyeret meg millió tésztát, a krumplit meg szintén elég sokféleképpen használhatod fel, de a napi 500 forint akkor is nagyon-nagyon szűkös keret.
2014. nov. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért napi 500 ft-ból lehet annál váltzatossabb kaját kihozni mint a pirítós!

Pl:

Elmész a Pennybe ott mindíg akciós a csirkemáj 0,5 kg-ó 250 ft,most pont akciós az orsó tészta 129 ft 0,5 kg-ó,csirkemájból pörkölt tésztával ez két napi ebédre elég reggelire vacsorára mehet a zsíros vagy margarinos deszka!

ja a pennybe akciós még a krumpli 79 ft kg-ja lehet belőlle krumplis tészta,paprikás krumpli,tócsni stb!

Olcsó kaja még:hamis túró gombóc.1 liter tejből főzöl egy sűrű tejbegrízt,ha kihült gombócokat formázol belőlle,pirított zsemlemorzyába forgatod,lekvárral vagy cukros tejföllel eheted!

Veszel egész csirkét,700 ft kg-ja az aprólékból fözöl egy levest a húsos részéből meg sült csirkét vagy pörköltet ebből is két napra meg van a kaja!


Szintén pennybe volt vmelyik nap akciós a fagyasztott leveles tészta,annyi mindent lehet belőlle csinálni töltött virslis rolád,mini kakaós csiga,sajtos-baconos rúd stb ezek elé meg 1-1 szál sárgarépából,fehérrépából 1 szem krumpliból lehet egy krémlevest készíteni!


Szóval azért lehet ott kis pénzből is jobb kajákat enni csak oda kell figyelni okosan!Ezen az oldalon is meg a nosaltyn vagy mindmegettén is tudsz úgy keresni hogy "olcsó kaja és egy csomót kidob"


Remélem tudtam segíteni!

2014. nov. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
32%
Nem láttam még olyan Pennyt, ami ne lett volna koszos és lepukkant... furcsa, hogy engedélyt kapnak a működésre.
2014. nov. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
2014. nov. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Jól tudnék lakni belőle a saját étrendemen belül (szinte teljesen vega paleo keto), ha nem is élvezném annyira, mint a jelenlegit, ami majdnem duplájába kerül (bár lejönnék az eritritről, ami semmire se jó, csak drága, na az hasznos lenne). De azért így se lenne rossz.

De inkább dobnám az étrendemet és zöldséges rizsen, tojáson és olcsóbb olajos magvakon élnék :) Diót még találnék a környéken, csipkebogyószezon is van (nem kell speciális helyen élni az ilyesmihez), valamit az is segít.

Az almát én is ajánlom, mint olcsó gyümölcsöt, most még a zöldpaprika is, tegnap vettünk 180-ért. Hagyma, krumpli, száraz hüvelyesek.. Olcsó, finom,l aktató alapanyag. Simán jól lehet lakni ennyiből elég jó ételek mellett. Amikor szolidabb napom van (nem méz, mandula, málna... pedig azok jók :D), akkor előfordul 500 ft-os nap is nálam, különféle olajos magokkal, tojással, zöldséggel és kókuszzsírral. Na ennél sokkal olcsóbb az olcsó idényzöldség/rizs/száraz hüvelyes/valami zsiradék kombó.


Úgyhogy nem látom vészesnek, persze valószínűleg oda kell figyelni. Én tervezgetni nem szoktam ilyenkor sem, csak automatikusan olcsóbb alapanyagokat veszek.

A párom sem él ilyen kevésből, de speciel napi 50 forintnyi rizs teszi ki a napi kalóriabevitelének igen jelentős részét :) S eszik zsírt is rendesen, amivel kalória szempontjából már egészen jól haladt, költségben még nem annyira... De az olcsó zöldségek mindenféle téren jól állnak. Ha nem enne édességet, jóval kevesebből meglenne.

2014. nov. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
#1: Látom, nem tudsz számolni vagy speckó helyen veszed a zsemlét... Nekem naponta beleférne 4 nem túl apró, egész jó és laktató paleo zsemle, 2-2 deka vajjal, fél kiló nyers zöldséggel s egy almával mellé. Valamelyik nap ettem így, meglepően laktató volt. Viszont ez távolról sem a legolcsóbb verzió, a vaj is drága cucc, bár most akciósan kb. kókuszzsír árban volt, de ha az olcsóság komoly szempont, nem azt akarnám enni...
2014. nov. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Még mindig én, szeretem ezt a témát s közben megejtettem első főétkezésemet a kettőből.

Nem direkt akartam olcsón enni, csak így jött ki, bár ez elég sokszor előfordul, csak az édességeknél nem annyira.

Nos, osztottam-szoroztam, kb. 200 ft-ba került az egész (számoltam sütésköltséget is, persze), nekem nagyon ízlett, kókuszzsírral és mélyalmos tojással, olajos magvakkal és idényzöldségekkel készült. Magos tojáslepényt ettem hagymás sült káposztával s egy zöldpaprikával. Kb. 720 kalória volt benne, fél kiló sült és 7 deka nyers zöldség, 23g fehérje, 36g szénhidrát, 55g zsír. Kissé megszaladt a szénhidrát, de almaszezonban ezzel úgysem foglalkozom annyira...

Persze egyes tápanyagokkal még elég rosszul állok, ez nem egy ideális példa, de valamit azért talán mutat...

2014. nov. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!