Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mekkora edényben kell főzni a...

Mekkora edényben kell főzni a paprikás krumplit két személyre?

Figyelt kérdés

2014. nov. 3. 11:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Amekkorában elfér.
2014. nov. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És mekkorában fér el? Gondolom az egy literesben nem...
2014. nov. 3. 11:17
 3/11 anonim ***** válasza:
Másfél, két literesben, de nem kell, hogy tele legyen, a víz éppen csak lepje el a krumplit.Nyersen nagy hely kell a krumplinak, de főzés közben kopik, összébbmegy.
2014. nov. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%

El nem tudom képzelni milyen körülmények között jutottál el odáig, hogy kiírtad ide ezt a kérdést.

Ott állsz a konyhában, kezedben fél kg krumplival, előtted 5 különböző méretű edény, és nem tudod elkezdeni az ebédfőzést, mert fogalmad sincs vajon melyikben fog elférni a drága ebéd?

2014. nov. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kedves négyes, te is elkezdted valahogy. Nem tudja, megkérdezte. Kedves kérdező! Pucold meg a krumplit (én fejenként 4 szemet szoktam a közepes méretűből, vágd össze, és akkor meglátod a mennyiségéből, hogy kb. melyik lábosra lesz szükséged. És nyugodtan kérdezz, ez az a hely, ahol meg lehet kérdezni, amit máshol nem mertél.
2014. nov. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%
Elkezdtem, de idióta sosem voltam.
2014. nov. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Amekkora van.
2014. nov. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Először is, ha még semmi tapasztalatod nincs, akkor nyugodtan elővehetsz egy szakácskönyvet, ahol le van írva, hogy egy személyre mekkora adagokat (súly, térfogat) szokás számolni. Annyi tapasztalatod azonban nyilván van saját étkezéseddel kapcsolatban, hogy mennyi krumplit tudsz megenni. Kiteszed az asztalra a krumplikat, aztán ott megsaccolod, hogy 2 személyre mennyi kell. Meg fogsz lepődni, nagyjából annyi, amennyit a szakácskönyvek ajánlanak. Akkor keresel egy lábat, amibe úgy 2-3 részig beleférnek a krumplik, hogy legyen még hely a többi hozzávalónak és kavargatásnál se loccsanjon ki. Akkor elolvasod az edény fenekéről, hogy az hány literes, vagy leméred colstokkal és felírod magadnak a saját magad által elkezdett szakácskönyvedbe, hogy el ne felejtsd. Ha már megvagy így a mennyiségekkel és a méretekkel, akkor hozzáláthatsz a főzéshez.
2014. nov. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Attól függ nagyétkűek vagytok-e...


(Amit a mi 3 fős családunk megeszik kétszerre, azt más egyedül is képes bevágni, szóval...)


Ki kell tapasztalnod... legjobb, ha feleleveníted emlékeidben azt, amikor neked főzött más a családban... gondol át akkor mekkora volt a lábos és az hány embernek volt elég hányszori étkezésre...

2014. nov. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Pedig jókat írtak, akkorában kell főzni, amekkora van s amekkorába fér... Az sose baj, ha valamivel nagyobb a lábos.

Én a legnagyobbat főzném tele s remélném, hogy másnapra is marad, de nem tenné. Ahhoz minimum csilisbab kell vagy a 8 literes bogrács... A krumpli elég lightos étel, sok kell belőle, nekem legalábbis. Ráadásul a paprikás krumpli az egyik kedvencem. Fél kiló krumplitól nagyon csalódott lennék. Igaz, én húst nem teszek bele, az azért laktatóbbá teszi, bár az enyémben is van sok zsír és galuska.


Nem tudom, mennyire nagyétűek a személyek s mit ettek korábban, van-e utána egy tepsi almáspite... Ezek mind befolyásolják a szükséges mennyiséget.


De ha a krumpli megvan, akkor annak a térfogatánál határozottan nagyobb edény kell, hisz más is jön hozzá s meg is akarjuk kavarni néha.

2014. nov. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!