Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnál nekem olyan sütireceptet...

Írnál nekem olyan sütireceptet, melyből egy tepsiből is sok lesz, és gazdaságos?

Figyelt kérdés
A férjem szeretné vinni az új kollégáinak. Olyan, mint pl. a zserbó. Ne legyen sem túl száraz sem az a nagyon krémes. Köszönöm
2010. jan. 14. 10:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Én a tejfölös-kekszes 15:02-es vagyok.Ki fogom próbálni az almás kekszes sütit is, szerintem az is nagyon finom lehet!
2010. jan. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
én az almás- kekszes vagyok, én meg a te tejfölösödet, mert nagyon jól hangzik amit leírttál.Mmmmm már alig várom :)))
2010. jan. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Fanta szeletet készíts....esetleg torta formában is készítheted...nagyon mutatós tud lenni,és elrontani sem lehet!
2010. jan. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
flódni:) hidd el abból egy szelet is elég lesz nekik és fincsi is. bár kicsit drága:s
2010. jan. 15. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

szia! a Parfé-szeletet ismered ? olyan finom, mint egy torta. ha érdekel megírom.amúgy mézes-diós kevert tészta és csak 4 tojás kell bele.

üdv.-eri-

2010. jan. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
engem érdekelne a "parfé"
2010. jan. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

hello! akkor írom a parfé-szelet receptjét.hosszúnak fog tűnni, de elkészíteni nem nehéz.

tésztája:

-17 dkg liszt

-17 dkg cukor

- 4 evőkanál méz

- 4 tojás

- 5 dkg durvára vágott dió

- egy csomag sütőpor

a tojások sárgáját habosra keverjük a cukorral, belekeverjük a mézet, diót és a sütőporos lisztet. a fehérjéket kemény habbá verjük és lazán a tésztával összeforgatjuk.kb. 40*25-ös sütőpírral bélelt tepsiben

előmelegített sütőben tűpróbáig sütjük. a hőt mérsékeljük, és figyeljünk oda, mert a méz miatt hamar

barnul.hagyjuk kihűlni.

krém:- 5 dl tejből 5 evőkanál búzadarából nagyon sűrű

tejbedarát főzünk,kihűtjük.nem baj, ha nagyon keménynek tűnik, a gép majd szétviszi.

1 csomag rámát 25 dkg porcukorral egy vaniliáscukorral habosra keverünk és hozzákeverjük /géppel/ a kihűlt tejbegrízt.nagyon szép

fehér gyöngyházfényű krémet kapunk, amit a kihűlt tésztára simítunk egyenletesen.vizes kanál domború felével szépen elsimítjuk.

erre jön a csokimáz.

csokimázat mindenki csinálja az általa legjobban beváltat, mert mindenki másmilyenre esküszik.a bevonó szerintem erre nem nagyon jó, mert az töredezik.

Én egy kicsivel több diót teszek bele, és tényleg fontos, hogy durvára vágott legyen, nem darált.

csináltam már úgy is, hogy a krémbe fél csomag csokis

kapuccinóport is kevertem (mezei 10 dkg-os instant Lidl-s)ettől is nagyon finom lesz.

másnap szépen vizes késsel, szeletekre vagy kockákra vágjuk.

nálunk a népes rokonságban az egyik legkedveltebb süti.

nem drága és nem is bonyolult.szívből ajánlom mindenkinek.

üdv.-eri-

2010. jan. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Köszi, ezt azt hiszem ki fogom próbálni hamarosan.
2010. jan. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Bocsi,engem a fanta szelet receptje erdekelne,koszi.
2010. jan. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!