Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kaptam 2.50kg fagyasztott...

Kaptam 2.50kg fagyasztott pulykamellet. Ha1.5. kilóból lesz rántotthús a többiből mit lehetne főzni?

Figyelt kérdés
2014. aug. 11. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Sózd le és másnap csinálj házi gyrost. Addig eláll. Felkockázod, bepácolod, megpirítod serpenyőben. Szabsz mellé zöldségféléket és natúr joghurtból készítesz öntetet kaporral a zöldségekre. Isteni.
2014. aug. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
88%

Csinálhatsz belőle pörköltet.

Vagy én egyszer csináltam olyat, hogy a pulykamellet megtisztítottam, befűszereztem (sült csirke fűszersó pl), egy tepsi aljába tettem olívaolajat, utána hagymakarikákat, rá a fűszerezett pulykamellet, megint hagymát, és a tetejére reszeltem sajtot, be a sütőbe, és kész. Nagyon finom lett, köretnek meg bármi jó, rizs, párolt zöldség, sült krumpli, krumplipüré.

2014. aug. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

csíkokra vágva sokféle tokányt készíthetsz belőle. Borsos, zöldborsós,gombás, zöldbabos, mustáros, hentestokány...és ki tudja még hányfélét.

Ezeket lehet rizzsel, tésztával, tarhonyával tálalni.

Pulykabrassóit is készíthetsz belőle, hamar puhul.

2014. aug. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1. voltam. Most jut még eszembe, hogy ha ma rántott húst csinálsz, akkor esetleg holnap lehetne valami "lájtosabb" és akkora mennyiségű pulykahús, ami megmarad, kiváló lenne tárkonyos ragulevesnek is. Sőt, azt már ma is megcsinálhatod, simán bele fér egy könnyű leves, majd rántott hús.
2014. aug. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Annyi ötletem lenne, hogy mit csináljak azzal a leeső 1 kg résszel :)

Csinálj egy tejfölös habarással egy bármilyen zöldséges pulykamellet párolt rizzsel.

Vagy pörköltet, paprikás "pulykát" tésztával, rizses húst, tarhonyás húst, töltött káposztát, gyrost, lecsós pulykamellet tarhonyával, tárkonyos pulykaragulevest, palóclevest, szecsuánit párolt rizzsel, sajtos-tejfölös-kukoricás pulykamellet nokedlivel, ledarálva csinálhatsz bolognait, őszibarackos pulykamellet tört burival, hagymás-mustáros pulykamellet hosszú metélttel, bakonyi pulykamellet csőtésztával, tejszínes-ananászos pulykamellragut párolt rizzsel, tejszínes-gombás pulykamellragut farfalle tésztával, vagy csak egyszerűen megsütöd (joghurtos pácban bepácolod) és pizzafeltétként isteni :)

Én ezeket szoktam csirkemellből csinálni, vagy pulykamellből, de még millió receptem van, amit még ki sem próbáltam.

2014. aug. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Már lehet, hogy túl vagy rajta, de én ekkora mennyiségből pulykaszalámit csinálnék.
2014. aug. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tárkonyos raguleves.
2014. aug. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!