Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szeretnek receptet makos...

Szeretnek receptet makos sutihez? Egyszerure gondoltam es finomra, ha lehet.

Figyelt kérdés
2010. jan. 12. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Mákos-joghurtos sütemény

3 tojás

1 pohár liszt

1 pohár cukor

1 pohár darált mák

1 pohár joghurt

fél pohár olaj

1 vaníliáscukor

1 sütőpor

A hozzávalókat összekeverni, kivajazott tepsibe / tortaformába önteni, 180 fokon megsütni.

Én szoktam hozzá tejszínpudingot vagy vaníliapudingot készíteni és megtöltöm vele.

Nagyon finom, gyors, egyszerű!

2010. jan. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Én ezt a sütit szeretem nagyon, nem nehéz elkészíteni és finom is.

Mákos lepény: hozzávalók: 20 dkg darált mák, 20 dkg cukor, 20 dkg liszt, 1 csomag sütőpor, 3 tojás, 2 doboz joghurt, 1 citrom héja, 5 dkg magozott meggybefőtt.


Elkészítés: A tojásokat a cukorral habosra keverjük, hozzáadjuk a joghurtokat, a mákot, a gondosan megmosott citrom reszelt héját, és a sütőporos lisztet. Amikor a massza homogén, beleadagoljuk a meggybefőttet, majd kivajazott tepsibe öntjük és előmelegített sütőben 170 fokon kb. 50 percig sütjük. Tűpróba!!! Ha kihűlt, felszeletelhető.

2010. jan. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%
És Neked a google nem a barátod???
2010. jan. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
remélem nem baj ha belekérdezek.az az igazság h nagyon ennék most mákos sutit h olvasom a recepteket.egy baj van gyümis joghurt van itthon.mi van ha abbol csinálom?köszi a segítséget:)
2010. jan. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

tényleg jó a bögrés mákos, de az én öreganyám mindig egy bögre tejjel csinálta,anno azt sem tudta, mi az a joghurt,

emlékeim szrint nagyon finom volt.

2010. jan. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!