Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Epres mascarpone krémet...

Epres mascarpone krémet hogyan csináljak?

Figyelt kérdés

Jövő héten lesz kisfiam szülinapja és epres tortát szeretne.

Friss gyümölcsöt nem lehet kapni, így az kizárva.

Arra gondoltam, hogy mascarpone krémet csinálnék, mint a tiramisuba, vennék fagyasztott epret, leturmixolnám és összekeverném a krémmel.

Szerintetek ez működőképes? Vagy valami hasonló recept? Végül is mindegy, csak epres legyen.


2014. júl. 27. 17:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam csinálni hogy a Hulala tejszínt jó keményre felverem és ahhoz keverem ezt a leturmixolt epret, és masxarponet. Aztán ízlés szerint még rakok bele fehér és ét csokit. :)
2014. júl. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
mascarpone*
2014. júl. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Friss gyümölcsöt nem lehet kapni, így az kizárva. "

????? Tesco, auchan, spar, cba, coop, lidl, aldi, penny MIND tele van vele :D


Mindenestre ha a tiramisura hajazó krémet akarsz akkor 500g mascarponéhoz 3 tojás szétválasztva, a sárgája 3 ek. porcukorral habosra keverve, a fehérjét felvered. A fagyasztott epreket kiolvasztod, turmixgépben összetöröd a mascarponéval és a tojássárgájával, beleforgatod a tojáshabot. Ennyi.


A fagyasztott gyümölcsök savanyúságára tekintettel több cukrot tennék hozzá talán.


Amúgy a friss gyümölccsel is így kell eljárni, csak annyi, hogy az finomabb :)

2014. júl. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!