Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Konzerves dobozt be lehet...

Konzerves dobozt be lehet tenni a mikróba?

Figyelt kérdés
lehet benne melegíteni?
2014. jún. 25. 11:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%

persze, hogy be lehet.

Maximum tönkremegy a mikró, meg láthatsz egy szép tűzi játékot.


Már nem is csodálkozom, hogy ráírnak mindenre tök egéyrtelmű dolgokat...wc papírra is rá kell lassan, hogy mire való

2014. jún. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%
NEM! Sosem lehetett és ezután sem lehet. Mióta létezik a világon mikró, sosem lehetett fémet bele tenni és a kedvedért sem lehet. 10 válaszolóból 9 ezt ajánlja.
2014. jún. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
27%

Ez a mikróba-fémet-ne-tegyél-mert-meghal-mindenki már elég gáz... Simán belerakhatnád, meg minden, de azért nem ajánlom. Tedd ki egy tányérra és úgy a mikróba.


Már ezer éve úgy melegítem a vizet a mikróban, hogy csésze, bele víz, kiskanál és úgy a mikróba. Egyszer elterjedt ez a hülyeség, aztán folytatták. Biztosan vannak kivételek, de ez már sok. Rengeteg mikróhoz adnak FÉM grillrácsot... és még az sem robbant fel :)) Úgyhogy amihez nem értessz, nem kell beleszólni.

2014. jún. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Andizsuzsi ***** válasza:
91%

Különbséget kell tenni a mikróba berakott fémtárgyakban, azok méretére tekintettel. A kiskanállal semmi sem történik, ha a csészében marad, mert nagysága/vastagsága miatt visszaveri a hullámokat, szemben a vékony rétegekkel (festett minta a tányéron, fólia), amik felmelegszenek és elégnek.

Konzervdobozt viszont nem érdemes beletenni, mert visszaveri a hullámokat, nem engedi át, így az étel nem melegszik meg benne, illetve hosszútávon tönkreteszi a készüléket.

2014. jún. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
40%
Rakj bele inkább szappant,villanykörtét,alufóliát,jó szórakozás :D
2014. jún. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
vannak már ipari mikorók, amelybe fémet is lehet melegíteni. de az ára is ipari.
2014. jún. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
68%
Belehet tenni, nem is fog történni vele semmi, de ha már beindítod akkor az már veszélyesebb, EZÉRT NEM ERŐSEN NEM AJÁNLOTT!!
2014. jún. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%

Nem lehet.


Én egyszer a vajat akartam megpuhítani, de lusta voltam kitenni kistányérra (nem akartam mosogatni utána), hát papírostól tettem be (a csomagolás belső rétege alufólia szerű). Olyan szikrákat hányt, hogy csuda!

2014. jún. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Be lehet rakni, de előtte bontsd fel, mert a nyomástól szétdurran és tönkreteheti a mikrót.
2014. jún. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 zolites válasza:
NEM!!!
2014. jún. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!