Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nyaralasra mit fozzek?

Nyaralasra mit fozzek?

Figyelt kérdés
Lemennenk egy hetre a nyaraloba, elore foznek vagy sutnek akar ket--harom fajtat is, de nincs otletem. Ott is folyton gond a kaja, nem szeretnek folyton paprikas krumplit meg lecsot enni mar unjuk nagyon. Ti mit foztok?

2014. jún. 9. 17:10
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Mindenképpen csinálj pörköltet, több részletben lefagyasztva. abból már friss körettel akármi is lehet.

rizs, tészta, krumpli- ezeket nem nagy cucc megfőzni.

Főzelékeket, kész fasírtot, panírozott húsokat/csirkemájat is vihetsz lefagyasztva.

A pizzatészta, a lángostészta is fagyasztható, ott csak elő kell venni.

Tudom ezek nem túl fantáziadúsak, de praktikusak.

Vigyél konzervbabot, így babgulyás is lehet majd, vagy csilisbab, de ezt akár előre is lefagyaszthatod.

Paradicsomkonzerveket, fagyasztott gombát, zöldségeket.

egy hét hamar elszáll, nem fogtok éhezni :) JÓ nyaralást !

2014. jún. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Palacsinta

Mákos/túrós tészta

Melegszendvics

Pizza

2014. jún. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Irjatok meg! A pizza is tok jo otlet, tenyleg, eszembe se jutott!
2014. jún. 9. 17:31
 4/10 anonim ***** válasza:
Gyorsan tegyél el egy nagyüveg kovászos uborkát, azzal még az unalmas paprikáskrumpli, krumplistészta is jól fog esni :)
2014. jún. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

Valaki mondja mar meg nekem, mi ez a szokas a magyaroknal, hogy nyaralasra elore foznek? (Abszolut nem gunyos, vagy banto hangsullyal kerdezem, tenyleg erdekel!!!)

Nalunk szoba sem kerul, hogy etelt vigyunk, meg az utkozben sem, pedig Europan belul idaig mindig autoval mentunk. A pihenohelyeken vagy benzinkutakon mindig lehet etelt is venni, a kocsiban csak

innivalo, esetleg alma van. A nyaralas alatt pedig etterembe megyunk, rvagy helyben vasarolunk. Mi ertelme elore fozni? Mi a jo benne?

De hogy valaszoljak: Szerintem egytaleteleket, tesztaszoszokat, ragukat erdemesebb elore kesziteni, ahhoz helyben csak valami koret kell, vagy adott esetben az sem. Ezek jol birjak az utazast, jok felmelegitve: rakott krumpli, lasagne, zoldseges pite, gombaragu, tarhonyas hus, rizseshus, vargabeles, rizsfelfujt, derelye, rantott hus, fasirt, milanoi/bolognai/carbonara stb szoszok, rakott zoldsegek.

2014. jún. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Neked valószínű fogalmad sincs, mennyit keres egy átlag magyar család.Már az is nagy szó, ha eljut nyaralni. A szállás, a benzin, a strandbelépők mellett nagyon kevés embernek futná naponta családostól étterembe étkezni.Nyilván szívesen megtenné bármelyikőnk, hogy leteszi a fenekét egy jó kis étteremben,élvezné, hogy kiszolgálják, aztán elővehetné a vastag pénztárcáját

és mindezt lazán ki is fizethetné...

Szóval ilyen prózai okai vannak, hogy a magyar családok legtöbbje főz a nyaralás alatt is, és amit, csak lehet itthon előkészít, lefagyaszt, hogy több szabadideje maradjon egy kis pihenésre.

2014. jún. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Húst szoktam lesütni jó sok zsírban, ez pár napig eláll sima hűtőben is, kovászos uborkával, paprikával, paradicsommal még ebédre is finom.
2014. jún. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Aki leirta, miert foznek a (magyarorszagon elo) magyarok a nyaralasra, annak koszonom, tenyleg nem ertettem.

En is magyar szarmazasu vagyok, de a szuleimmel kulfoldre (Olaszorszag, Lignano) koltozunk, mikor 3eves voltam, azota itt elek, evente egyszer-ketszer, unnepekkor jarunk haza a csaladhoz, de ok gyakrabban jonnek ide, mert az egyben nyaralas is nekik.:)

Amikor itt latok a tengerparton hutotaskas, szendvicses, nagy uditoitalos csaladokat, rogton tudom, hogy magyarok, annyira jellemzo ez rajuk. De soha nem ertettem igazabol. Azt hittem, azert mert nem eleg jo amit itt lehet kapni. De ezek szerint akkor orszagon beluli nyaralasnal is igy van. Koszonom!

2014. jún. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

5. válaszoló: Egyszerűen azért, amit már a 6. hozzászóló is leírt... Egyszerűen örülünk, ah lejutunk a Balcsira. Kb szinte már fagyira sem telik a párommal közösből. ( általában gyűjtök, abból tudunk 1x elmenni hajózni, stb.)

Egyszerűen nincs pénz ara, hogy napi legalább 1x 4-5 emberrel beüljünk étterembe, és kiszolgáljanak. Egyszerű lakókocsi/ mobilházba megyünk, és én csinálom meg a kaját. Általában lecsó, sült hurka-kolbász, ilyesmik vannak. Plusz szeretünk grillezni.


Kérdező: Sült/ rántott húst panírozva tudsz lefagyasztani. Pörkölt, szintén fagyasztva. Mi szoktunk grillezni, az is nagyon jó.. Illetve saslikot is szoktunk, vagy pl rántott sajtot fagyasztani..

2014. jún. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos tényleg így van. Egyszerűen az átlagfizetés mellett nem megy az étterem. :( Mi is olyanok vagyunk, hogy örülünk, ha lejutunk. Igaz, minden évben megyünk, de előtte hónapokig stressz, hogy ki tudjuk-e szorítani valahogy magát a hely bérleti díját. Az már luxus lenne, ha étterembe járnánk. ( bár tény, voltunk párszor, míg volt üdülési csekk )
2014. jún. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!