Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek ez jó recept?...

Szerintetek ez jó recept? Epres-nutellás muffint szeretnék.

Figyelt kérdés
[link]
2014. jún. 6. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

"Tisztelt Felhasználónk!


Oldalunk átmenetileg nem érhető el, adatbázisszerverünk karbantartása miatt. A kellemetlenségért elnézést kérünk, szíveskedjék visszalátogatni kis idő múlva!"


nem jó a link :-(

2014. jún. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ÍGy elolvasva jónak tünik, az egyedüli, amire figyelj, hogy szerintem az "egy kanál" nem mindegy, mekkora. Nekem a normál muffinformákba egy púpos evökanálnyi tészta fér, ezért valószínü, hogy teáskanálról van szó. A betöltött tészta sütés elött csak a forma ketharmadáig-háromnegyedéig lehet, mert sütés közben felemelkedik, ha túl sokat teszel bele, akkor kifut a fele a sütöbe.
2014. jún. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ezzel nem lesz gond, csináltam már párszor muffint, csak azért a nutella meg az eper pont nem a legolcsóbb dolgok, és nem szeretném elpazarolni őket egy rossz receptre, ha van jobb is. Sajnos mást nem találtam. Akkor lehet, hogy belevágok. Köszi a választ!


Az elsőnek üzenném, hogy nem tudom, mi lehet a probléma, nekem megnyitja, meg ezek szerint a második válaszolónak is, de akkor bemásolom, az a tuti!


Ez a muffin akkor a tökéletes, amikor az eper és a nutella fortyogva sül, miután áttör a tészta repedésein. Úgyhogy nem megijedni kell ilyenkor, hanem örülni, mert mind a látvány, mind az íz mesebeli lesz a végére.



Hozzávalók 12 darabhoz:

7 dkg barnacukor

7 dkg kristálycukor

2 tojás

1,25 dl olaj

1,5 dl tej

30 dkg liszt

2 teáskanál sütőpor

1 csipet só

1 bögre felkockázott eper

10-20 deka nutella


Elkészítése:


A sütőt 180 fokra melegítjük (légkeverésesnél húsz fokkal kevesebbre). A muffinsütőt kibéleljük papírral. Az epret felkockázzuk, a cukrokat és a tojást habosra verjük, majd hozzáadjuk a tejet, az olajat, aztán a lisztet és a sütőport, végül az epret is óvatosan hozzákeverjük.


Fontos, hogy ezt a muffint kapszlikba töltsük. Ne csak a formába, hanem papírba! Tehát egy kanál tészta, egy kanál nutella, majd ismét egy kanál tészta a sorrend. Jó púpos kanalakkal mérjük, tulajdonképpen az a lényeg, hogy kb. a formák háromnegyedéig érjen a végén a tészta teteje. Sütőben, középen, kb. 25 percig, tűpróbáig sütjük. A muffinokat öt percig pihentetjük a formában, majd rácson hagyjuk kihűlni, ha kibírjuk.

2014. jún. 6. 13:38
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként 24-es vagy 12-es formád van? Csak mert ha előbbi, akkor érthető, miért csak egy evőkanálnyi fér bele. :)
2014. jún. 6. 13:39
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon gusztusosnak tűnik. :)
2014. jún. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A második vagyok: 12-es formám van.


Az elsönek meg lehet, hogy a böngészöje nem engedte megnyitni a linket, vagy éppen akkor valamiért nem müködött a linkelt oldal.

2014. jún. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is megnyílt, jó ez a recept, de én az olajat sokallom hozzá.

Én (nem ugyanezt ) a muffinjaimat bögrével mérem ki, 2 x 12 db lesz belőle és az egészhez teszek 1 deci olajat és így is tökéletes.

Igaz én nem tejjel, hanem tejföllel vagy joghurttal készítem.

Egyébként biztosan nagyon finom, szerintem próbáld ki.

2014. jún. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon finom lett, ajánlom mindenkinek!
2014. jún. 6. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!