Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hányféle fűszert tartotok otthon?

Hányféle fűszert tartotok otthon?

Figyelt kérdés
2014. máj. 17. 19:23
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Kb 50 féle szárítottat és jó pár zöldfűszer is van a kertben.
2014. máj. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Nekem kb 20-féle van most itthon, de a párom nem szereti, csak a hagyományos fűszereket: bors, paprika, fahéj, gyömbér,szegfűszeg, babérlevél,kapor, köménymag fokhagyma granulátum. Ha észreveszi, hogy tettem kurkumát, curryt az ételbe, húzza a száját. Így időnként a bazsalikom, kakukkfű, lestyán...szárított fűszerek között szanálásra van szükség.
2014. máj. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, 2 tucat? De nagyon keveset használok gyakran, az ételeim zöme kellően ízes simán sóval is, persze ez erősen ételfüggő. Curry pl. szokott lenni 3-4 féle.

A kertben is vannak zöldfűszerek.

2014. máj. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
60-70 féle szárított (NEM füszerkeverék), meg a kertben 15-20 féle zöldfüszer.
2014. máj. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
70 féle? Az igen, én meg se tudnék nevezni ennyit :)
2014. máj. 17. 20:19
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
só. bors, paprika/chili, fokhagyma, maggi folyékony ételízesítő
2014. máj. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Aki 70 félét tart otthon, ami nem keverék, árulja már el mi van abban...


kb. 30 félét tartok, szintén nem keverékeket.


A kertben van tárkony, oregánó, majoranna, bazsalikom, rozmaring, többféle petrezselyem, menta, snidling, zsálya, levendula,kakukkfű, kapor, szóval számomra a legfontosabbak még mellé frissen is.

2014. máj. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Én írtam a 70-et, nem fogom mindet felsorolni, de csak borsból van fehér, fekete, zöld, piros, szecsuáni, van többféle kömény: füszerkömény, édeskömény(mag), római kömény, négy féle chili (nem keverék, hanem más-más fajta van megörölve - ezek saját termesztésüek), egy csomó mediterrán jellegü: oregano, mexikói oregano (ez csak ízben hasonló, teljesen más növény) bazsalikum - ez négy különbözö fajra, majoranna, babér, levendula, tárkony, kakukkfü - ez szintén négy ízben, stb.

Ennek alapján a többit is el lehet képzeni.

2014. máj. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Többet, mint amennyit használunk.
2014. máj. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
92%

Nem azt kérdezte a kérdező, hogy hányfélét használunk, hanem hányfélét tartunk otthon.

Jómagam is vagy 50 félét, de a felét sem használom, azonban a külföldön dolgozó ismerősök mindig meglepnek valamivel, és egy darabig nem dobom ki.Persze selejtezek néha, ha már nagyon régi, vagy lejárt a szavideje, vagy fogalmam sincs róla, hogy mire jó, akkor megválok tőlük.

de 25 biztos összejönne, ha most elkezdeném felsorolni :-))plusz a friss zöldfűszerek, amik most éppen burjánzanak a kertben.sokat szárítok magam is belőlük télire, sőt fagyasztok is.

2014. máj. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!