Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rakott krumplit visszatenni a...

Rakott krumplit visszatenni a sütőbe?

Figyelt kérdés
Ma csináltam rakott krumplit. Kivettem, majd mikor langyos lett ettem belőle, de úgy érzem bent lehetett volna még hagyni kicsit. Baja lehet ha visszateszem utólag sülni? Ti meddig sütitek? Én a egy nosaltys recept alapján 20 percig hagytam bent. A tejföl nem volt túl sűrű lehet azért is érzem furának. Vélemények? :)
2014. ápr. 29. 13:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Egy választ nem számítva mindegyik hasznos. Ki feküdt rá a piros kézre, hogy mind le van nyomva?


Az egy nem hasznos az, amelyik szerint nem főttből készül. Ez nem igaz! Az eredeti alaprecept héjában főtt burgonyát ír, nem nyerset. A gyermekkoromban még sokféle burgonyát lehetett kapni, s volt olyan, amelyikből főttből is finom volt. Manapság javul a helyzet, legalábbis helyenként. A nyers burgonyát az indokolja, hogy sok olyan krumpli van, amelyik nem lesz elég ízletes a rakott burgonyában.

Egyébként van olyan is, amelyben semmi húsféle (ide értve a szalonnát is) sincs, csak besamelmártás, sajt, szerecsendióval megszórva. Ez nem is jó nyersből.

2014. ápr. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Én mindenkinek zöldet adtam.

Egyébként erre mondják ahány ház annyi szokás. Biztos finom lehet héjában főzve is, vagy ha nyersen tesszük bele a tepsibe, ezen kár is vitázni. A főzeléket is van aki habarással van aki rántással készíti. Én utóbbit el nem tudom képzelni, de aki így tanulta és így finom neki az csak csinálja gy :)

2014. ápr. 29. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!