Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rakott krumplit visszatenni a...

Rakott krumplit visszatenni a sütőbe?

Figyelt kérdés
Ma csináltam rakott krumplit. Kivettem, majd mikor langyos lett ettem belőle, de úgy érzem bent lehetett volna még hagyni kicsit. Baja lehet ha visszateszem utólag sülni? Ti meddig sütitek? Én a egy nosaltys recept alapján 20 percig hagytam bent. A tejföl nem volt túl sűrű lehet azért is érzem furának. Vélemények? :)
2014. ápr. 29. 13:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Tedd vissza nyugodtan. én kb 1órát szoktam sütni.
2014. ápr. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Ha furának érzed, akkor esetleg a tejföl nem volt friss.

Úgy egyébként nyugodtan vissza is teheted. Én nyers burgonyából készítem, s nagyon-nagyon átsülve szeretem. Van aki főttből, s a sütőben szinte csak összemelegíti. Mindkét változat jó lehet. Ki hogyan szereti.

2014. ápr. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Én is kevésnek tartottam, csak azt se szerettem volna ha odaég..Na majd kiderül.
2014. ápr. 29. 13:47
 4/12 A kérdező kommentje:
Főttből csináltam. A tejföl friss, mert direkt figyeltem a lejáratát, viszont csak 12%-os ha jól emlékszem.
2014. ápr. 29. 13:49
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Á, 20 perc az angyon kevés. Én kb. 45 percig sütöm alufólia alatt, majd azt leveszem, aztán még visszateszem 10 percre, hogy a reszelt sajt és zsemlemorzsa rásüljön. Anyukám is így csinálja, tőle tanultam.
2014. ápr. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Nyugodtan süsd tovább nem lesz baja.
2014. ápr. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
11%
Rakott krumplit nem főttből szokás csinálni. Nem akarok beleszólni, csak segíteni szeretnék :) Héjában főttből szokás pl. krumplisalátát készíteni vagy grillezett ételekhez köretnek, amikor a burgonya íze dominál.
2014. ápr. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem pedig főtt krumpliból készítik gyakrabban, de lehet, hogy ez tájegységenként eltér, mindenesetre én eddig szinte mindenkinél főtt krumplival rétegezett rakottast láttam.

Nyers krumplival iszonyat sok idő, mire megsül, én is próbálkoztam már vele, de nekem nem jött be ez a módszer.


Kérdező, nyugodtan visszateheted, nem lesz semmi baja tőle:)

2014. ápr. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%

Így van, én is csak olyannal találkoztam, ami főtt burgonyával készül (én is így csinálom).


Nyugodtan tedd vissza.

Ha megmarad fél tepsivel, én úgy teszem el a hűtőbe, és másnap a sütőben melegítem fel. Szinte újra sütöm...

2014. ápr. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Most vette ki másodjára. Tényleg sokkal jobb, finom lett. Köszönöm a tanácsokat! :)
2014. ápr. 29. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!