Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi az amit egy kezdő is tud...

Mi az amit egy kezdő is tud főzni? Anyum nyaralni ment és elfogyott a kaja, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egyedül vagyok, nincs már semmi kaja, pénzem sincs venni semmit szóval ilyan alap dolgokból mit lehet csinálni? tojás, rizs, tej, meg hasonló alap cuccok vannak itthon... kenyér nincs :/
2008. júl. 24. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Hát ez gyönyörű hallod! Nem tudom mennyi idős vagy, de nem tudsz elmenni pl nagymamádhoz vagy keresztanyád ilyesmi? Azért kenyér alap volna hogy itthon legyen. Ezekből tudsz pl rizskochot csinálni, vagy tejberizst. Vagy pl rántotta. Ezeket mind megtalálod, ha beütöd a googléba. Sajnálom, hogy ebbe a szituba kerültél, nem volt szép anyudtól. Bocs, remélem nem bántottalak meg.
2008. júl. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Rokonokat nem ismerem, úgyhogy nem szívesen állítanék be hogy adjanak enni:)

Tejberizst még úgysem ettem, lehet most azt fogok egy 7ig, ha rájövök hogy csináljam, mert annyira béna vagyok.

2008. júl. 24. 21:31
 3/9 anonim válasza:
100%

Szerintem bármit megtudsz csinálni. Én 20 éves vagyok, 2 hete főztem előszőr netről. Nem egyszerű kajákat, és nagyon ízlett mindenkinek, nekem is. :)

Én innen főzök, sütök: tutireceptek.hu

Hajrá, szeretni fogod!

2008. júl. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Na figy, tejberizst úgy csinálom hogy megmosok egy bögre rizst egy tálban. Leöntöm róla a vizet és egy lábasba teszem. Öntök rá vizet , kb másfél bögrényit. Ezt főzögetem egy darabig fedő nélkül takaréklángon, és kevergeted is mert le fog kapni. Ha már félig meg van főve a rizs, öntök rá kb másfél bögre tejet. Tegyél bele néhány evőkanál cukrot, mindig kóstolgasd, hogy mikor elég édes. Ha már kezdi elfőni a tejet is, úgy értem, hogy már nagyon nagyon kevés van rajta, akkor leborítod, elzárod a gázd, és kb 10 percet vársz, hogy a rizs még puhuljon a gőzben. Amikor a tejjel fől akkor is kell kevergetni sűrűn mert leég!

De a rántotta is nagyon egyszerű ám!

2008. júl. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy kedves kérdező?:-))

Kifőzni való tészta van otthon?Valami felvágott sonka?esetleg konzerv paradicsompüré?Valami zöldség?

Csinálhatsz ezekből egy nagyon finom tésztát.Olajon megpírítod az apróra vágott vöröshagymát,rácsíkozod a felvágottat,ha minden puha benne tedd hozzá a paradicsompürét ezt kb 10 percig főzöd és adj hozzá egy kis hideg vizet is,hogy le ne égjen,kevergesd.Ha kész kifőződ hozzá a tésztát,fogsz 1 fazekat 3/4-ig töltöd vízzel,teszel bele sót és olajat(keveset)Ha forr beleöntöd a tésztát,annyit amennyit meg tudsz enni kb és közbe kevergetni kell a tésztát-->8-10 percig kell főzni ,meg kell kóstolni és ha a tésztába nem látsz sárga csíkot akkor jó és lehet hideg vízzel leszűrni és összekevered a raguval ,eheted is,ja és ,ha van sajt otthon reszelj rá azt is:)

MÁSIK VERZIÓ:

Van tojásod,liszted így pofonegyszerűen készíthetsz akár tojásosnokedlit is.

előveszel egy tálat teszel bele lisztet kb fél kilót,1egész tojást és sót ezt elkezded fakanállal kidolgozni,egyneműsíteni egy kis vízet is kell hozzátenni,ha kaptál egy közepesen lágy "masszát"akkor jó!! Előveszel egy fazekat és mint az előző receptnél felforralsz vizet ,ha forr bevizezed a nokedliszaggatót és mehet rá a tészta,ha jól csináltad akkor szinte át kell,hogy fojjon a tészta a szaggatón,közbe kevergerni kell,és ha feljönnek as víyz tetejére még kevered kb 2-3percig és szűrheted is.Egy másik lábasban olajat hevítesz,közben egy kis tálban felversz 3tojást sóval,beleöntöd a lábasba a nokedlit és ráöntöd a felvert tojást,ha a tojás már kezd megszilárdulni kész is van,eheted.

Remélem tudtam segíteni,bocs,ha 1 kicsit bonyolultnak tűnik,de hidd el nemaz,részletesen leírtam mindent :-)

Mellesleg anyukád gondoskodhatott volna rólad tényleg,mielőtt nyaralni indul...

Jó főzőcskézést:)

2008. júl. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ha ne adj Isten szereznél egy égési sérülést,ne ijedj meg,hanem azonnal öblítsd le magad hideg vízzel :-)
2008. júl. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

of

Khm... aki anyukát szidja: anyuka valószínűleg hagyott otthon pénzt csak már elfogyott. feltehetőleg nem kajára. :DDD

A kérdező nem lehet nagyon fiatal mert kisgyereket senki nem hagy otthon egyedül. Szóval, nem kell félni. Tudja ő, hogy miért nem megy a rokonokhoz...:)

on


Mélyhűtőben semmi?


Ha van tészta, az szuper. Millióféleképpen el lehet készíteni. Édesen, sósan.

Ha van krumpli az is szuper.

Megfőzöl vízben 2-3 szem krumplit héjában (előtte megmosod)

Megtisztítod, felkarikázod.

Serpenyőbe kevés olajat forrósítasz. Belerakod a krumpliszeeteket. Hagyod, hogy átforrósodjon (pár perc)

Közben felütsz 3-4 tojást. Megsózod. (tojásonként egy csipet só) pici borsot, pirospaprikát is tehetsz, de csak picit. Összekevered, villával lehet kicsit habosítani és ráöntöd a forró krumplira. Egy pillanat alatt kész. :)

Én nagyon szerettem kezdő főző koromban... :)))

2008. júl. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

szia!

ha ennyire félsz, h elkúrod, akkor hívd egy barátodat, ismerősödet, aki tud főzni, és sztem szívesen segít, cserébe pedig megvendégeled. vagy kérj kölcsön olyantól, aki tud adni, és ha anyud hazajön, akkor megmondod neki, h mi volt a szitu.

én szerencsére még nem nagyon voltam ilyen helyzetben, de át kell kutatni a spájzot, meg a mélyhűtőt, csak lesz benne valami. sok sikert!

anyukádnak pedig mondd meg, ha legközelebb elmegy, akkor főzzön neked 1 hétre valót, és tegye be a frigóba...

2008. júl. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
N a, hogy kisgyereket senki nem hagy otthon egyedül pénz miegymás nélkül áhh. .. ezt már most kapásból megcáfolnám... csak ez az oldal/kérdés nem erre való.
2008. júl. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!