Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ismertek jó, bevált, könnyen...

Ismertek jó, bevált, könnyen elkészíthető sütireceptet?

Figyelt kérdés
Probáltam internetről is nézni recepteket, de vagy nem találtam semmi jót, vagy nem volt finom... ezért szeretnék valami jól bevált receptet.
2014. ápr. 4. 20:06
 1/5 anonim válasza:

Muffin:

1bögre tej

3/4 bögre olaj

1/2 bögre cukor

1 csomag sütőpor

1 csomag vanílíás cukor

2 bögre liszt

1tojás

A száraz hozzávalókat összekevered utána hozzáadod a folyékonyakat megint összekevered, beleöntöd a masszát a formába és telerakod gyümölccsel.

20-30percig 170-180fokon kell sütni.

Èn minden hétvégén megcsinálom olyan finom.

2014. ápr. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2014. ápr. 4. 20:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem a kedvencem a sut turokrem!Probald ki, nagyon fog izleni, biztos vagyok benne. Egy gomboc vanilia fagyival, malnaval a legjobb desszert a vilagon!:)
2014. ápr. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ez amilyen könnyű, olyan finom, a kedvencem.

2014. ápr. 5. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha a neten nem találtál semmi nekedvalót, akkor nehéz lesz itt válaszolni... :)

Azért megkísérlem, egy nem netes recepttel, mert ez a sajátunk, ha valaki feltette, akkor csak itt olvashatta, mert már sokadszor írom le.

Parfé szelet:

Tészta: 17 deka liszt, 17 deka cukor, 4 tojás, 4 ek. méz, 1 csomag sütőpor,10 deka durvára vágott dió.

A tojások sárgáját kikeverjük a cukorral, mézzel, hozzáadjuk a sütőporos lisztet, a diót. a tojások habját keményre verjük és lazán a tésztába forgatjuk.

Egy kb 40x25 -ös , sütőpapíros tepsibe öntjük, elsimítjuk és kb 180 fokos sütőben tűpróbáig sütjük.nagyjából 30 perc, de érdemes odafigyelni, mert a méztől hamar barnul.

Ha megsült, vizesruhára tesszük a tepsit és hagyjuk a tésztát kihűlni.

Míg sült elkészítjük a krémet.

Fél liter tejben megfőzünk 5 evőkanál búzadarát, teljesen keményre, amíg az edény falától el nem válik.

Ezt is hagyjuk teljesen kihűlni.

25 deka rámát 25 deka porcukorral 2 vaniliás cukorral habosra keverünk és végül belekeverjük a kihűlt tejbegrízt. géppel alaposan kikeverjük.

a tészta tetején egyenletesen elosztjuk kanalanként, majd szépen elsimítjuk vizes kanál domború felével.

A tetejét csokimázzal vonjuk be, de én már nagyon régóta csak megcsorgatom össze-vissza folyós csokimázzal, vagy felolvasztott csokival. még szebb is így cirmosan, mint teljesen bevonva, de nálam ez főleg praktikussági ok, mert nem mindig sikerül szép tükörsima csokimázat kreálnom.

Vizes késsel kockákra vagy szeletekre vágjuk.

Ez a süti az egyik örökös kedvencünk, a diós-mézes kevert tészta és a krém is nagyon finom.

2014. ápr. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!