Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen lehet ez a rakott...

Milyen lehet ez a rakott torta? Próbálta valaki a receptet? Lehet kanalazni lehet, vagy szeletelni is?

Figyelt kérdés

[link]

:)


2014. márc. 12. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a receptet, de szerintem ez kanalazós
2014. márc. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"

Keresés:

mi van a hűtődben?


recept


Rakott marcipántorta recept

receptek édes süti réteges sütemény

Sütőtök89 Sütőtök89 receptje

Rakott marcipántorta

hozzászólások (2)

story


Drága Anyu receptje ez, az egyik legrégebbi és legnagyobb klasszikus nálunk. :) Mi nagyon szeretjük a marcipánt, ezért különösen nagy becsben van e süti. A kép nem valami látványos sajnos, de a "torta" valami eszméletlenül finom. Egyszer még réges régen, a gimiben vittem egy tállal az iskolába, és a fiúk a szó legszorosabb értelmében egymást kergették érte, amiből birkózás lett....

story folytatása

hozzávalók / 6 adag


A piskótához:


8 tojás

8 ek kristálycukor

8 ek finomliszt

1 cs vaníliás cukor

½ cs sütőpor

csipet só


A marcipánkrémhez:


1,7 l tej

30 dkg porcukor

18 dkg finomliszt

1 ü (kb 70 ml) mandulaaroma (lehetőleg a zöld, mert úgy lesz gyönyörűséges színű a krém)

20 dkg margarin/vaj


A csokiszószhoz:


2 tasak főzős csokiöntet por

7 ek porcukor

5 dl tej


Továbbá:


4 nagy marék darált dió


hirdetés

ajánlat


Jó tömény, tartalmas desszert, mégis iszonyú nehéz abbahagyni. Nyáron hidegen tálaljuk, télen tálalás előtt egy bő órával kivesszük a hűtőből. Kis tálkákba akár fagyiszedő kanállal is formálhatunk belőle gombócokat."



Ebböl következik, hogy kanalazós.

2014. márc. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Két év van fent azon az oldalon és még senki nem készítette el, ez sokatmondó. Ahogy az egyik hozzászólásban is írják, marcipán nélküli marcipántorta... biztos finom lehet :/
2014. márc. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem olvastam el az utolsó sorokat.. :">

Köszönöm!

2014. márc. 12. 16:48
 5/5 anonim ***** válasza:

"Két év van fent azon az oldalon és még senki nem készítette el, ez sokatmondó."


Azt honnan tudod, hogy senki nem készítette el?!?!?!


Attól, hogy nem írta oda, még nyugodtan lehet, aki már kipróbálta.

Mivel pl. én nem vagyok ott regisztrálva, ezért ugyan recepteket el tudok készíteni, de beírni nem. Meg nem is feltétlen lenne értelme minden egyes emberkének jelezni, hogy megcsinálta az adott receptet.

2014. márc. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!