Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi történt a tejszínnel?

Mi történt a tejszínnel?

Figyelt kérdés

Tegnap a sütihez tejszínhabot kellett volna vernem. Elkezdtem géppel verni a tejszínt, erre egyik pillanatról a másikra valahogy kettévált a tejszín egy savó-szerű részre, meg egy vaj állagúra.

Mi történt vele? Csak néztem... :O

Nem volt lejárva a szavatossága.


2009. dec. 10. 16:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Alacsony fokozaton verd,és figyeld,mikor kezd sűrűsödni.A habfixálót pedig még akkor tedd bele,amikor csak kissé habosodik.Az is sűríti egyébkén t.

Flakono tejszínt csak akkor használj,ha hamar megeszitek a sütit,mert ha áll pár órát a hűtőben,akkor levet enged és eláztatja a tésztát.

2009. dec. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

az elso nekem is osszement, megkerdeztem anyukamat, hogy miert. azt javasolta, hogy hutsem le alaposzan a tejszint.

ragd be a fagyasztoba, az sem gond ha egy kicsit megdermed a teteje, csak ne faggyon meg. ha jo hideg, akkor kezdj hozza mixerrel, par perc alatt kesz es nem megy ossze. ja es ne fozotejszint, hanem habnak valo tejszint vegyel

2009. dec. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat! Lehet, hogy még egyszer megpróbálom. :)
2009. dec. 11. 09:04
 14/14 anonim ***** válasza:
Szia!ha biztosra akrsz mnni,legközelebb sütihez HULALA tejszínt vegyél.én mindig ezt használom,és mindig jó lesz.egy apró trükk,felhasználás előtt legalább egy napig tárold hűtőben.nem igényel semmi habfixálót,a legtöbb cukrászdábn is ezt használják.
2009. dec. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!