Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek romlott tojásból...

Szerintetek romlott tojásból főztem tojás levest?

Figyelt kérdés
Megcsináltam minden darabnál a "víz próbát", mindegyik lesüllyedt, de mikor törtem fel, az egyiknél mégis megcsapott az enyhe büdös romlott szag. De látszólag semmi baja nincs, ugyan úgy nézett ki mint a többi normális feltört tojás. Szerintetek?
2014. febr. 4. 13:46
 1/8 anonim válasza:
Kostold meg ha rossz dobd ki de ha csak egy tojás volt romlott akkor szerintem még megeheted!
2014. febr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
8 tojásból csináltam, remélem nem lesz gond... Akkor ennyit ér ez a víz próba? Semmit?
2014. febr. 4. 13:53
 3/8 anonim válasza:
Sajnállak azért is mert nagyon drága a tojás amugy finom vagy nem?
2014. febr. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én soha nem csinálok vízpróbát, csak megszagolom. Ami büdös(nek tűnik), kidobom.

Mondjuk nem értem, te miért nem tetted ugyanezt, ha nem is kimondottan romlott, de szerintem undorító... Nem tudnám jó étvággyal megenni/feltálalni.


Hol vetted a tojást? Ha boltban, akkor jó eséllyel nem volt romlott, csak a tyúkok etetésére használt táp szagát érzed, aminek néha lehet kellemetlen szaga. Főleg, ha feltöréskor egyben volt a sárgája és nem volt zavaros a fehérje. (Ugye nem egyből a levesbe öntötted, hanem külön törted fel? Több tojás esetén érdemes 2 edényt használni, egyikbe feltörni egyesével, másikban gyűjteni.)

Ha házi tojás volt, én tutira nem enném meg, ha kicsit is gyanús a dolog.

2014. febr. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha romlott lett volna a tojás, akkor az a küllemén is látszott volna. Más színe van, és szó szerint büdös, nem csak fura szaga van.

Én vízpróbát sose csinálok, de egyesével töröm föl külön tálba, és onnan öntöm az ételbe.


Szerintem biztos jó a leves. Amúgy meg hőkezeléssel a szalmonella elpusztul, így főtten még a rossz is ehető, ha valaki arra vágyik :)

2014. febr. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem volt rossz íze a levesnek. A helyzet az, h én vegyen csinálom a tojás levest, mivel édesanyám mindig úgy csinálta, h ha felforr akkor egyből bele üti egyesével a tojásokat, férjem meg úgy szereti, ha felverve belecsurgatom, így csinálom vegyesen, h nekem is jó legyen, de neki is. Szóval 4et felvertem, 4et beleütöttem. De a levesnek normális illat volt és íze. Amúgy boltból veszem, ritkán háztól.
2014. febr. 4. 14:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha lesüllyedt akkor tuti, hogy jó volt! A romlott tojás lebeg, a záptojás meg nagyon büdös!
2014. febr. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Így van, egyetlen záptojás szagától is a hányinger kerülgetett volna, még akkor, amikor feltörted.

Ha jó íze és illata volt a levesnek, meg tudtátok enni, akkor tuti nem volt baja.

2014. febr. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!