Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Extra könnyen elkészíthető...

Extra könnyen elkészíthető fenséges karácsonyi vacsi két főre? Goma és hal mentes! SEGÍTSÉG!

Figyelt kérdés

18/L vagyok és Ő 19/F. Magunkra maradunk karácsonykor és nekem alig van főzési tapasztalatom neki meg semennyi. Valami egyszerűen, gyorsan elkészíthető ünnepi menü kéne, amit kettenösszeüthetünk de azért ünnepélyes.

Nem szereti a gombát és a halat.

Anyu nem tud segíteni sajnos mert dolgozik, igazából még neki is nekem kéne kaját vinni.


2009. dec. 6. 14:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Rántott csirkemell krumplipürével. Vagy ha püré is gondot jelent,vegyek fagyasztott hasábburgonyát,azt csak ki kell sütni olajban. Rántott mell is nagyon egyszerű. Vagy megcsinálhatod úgy is hogy a mellet hosszában kicsit bevágod és megtöltöd sajttal és sonkával és így panírozod be
2009. dec. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
jav: vegyetek
2009. dec. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Francia salàta!

Veszel fagyasztott zöldséget,màrmint francia alapot(krumpli,borso,répa,zeller)

veszel 2 -3 darab ecetes ubit.

Esetleg egy almàt,bàr azt nem szeretem:)És virslit,de az is elhagyhato.

Szoval a francia sali alapot megpàrolod,hagyod hülni.Egy doboz tejföl,bele egy kis majonéz,mustàr,bors,kevés porcukor,pàr csepp citromlé.Elkevered,és ebbe bele a fött francia salàta alapot.Belevàgod a virslit,az ecetes ubit,és a hütöben hagyod érni legalàbb 3 orahosszàt.

Mellé süthetsz ki pulykamellett,ràntot sajtot,csirkemellet.

2009. dec. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%
engem inkább az érdekelne, miért maradtál magadra karácsonykor?
2009. dec. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Leves: Kezdők villámgyors tárkonyos ragulevese

Egy lábosban felteszel 1,1 liter vizet főni, dobsz bele 2 db maggi erőleves vagy szárnyas vagy tyúkhúsleves kockát. Dobsz bele 2 szál karikára vágott sárgarépát, 1 szál apróra vágott fehérrépát, 1 marék zöldborsót, 1 gerezd fokhagymát és a főétel csirkemelleiről "leeső" kisebb darabokat felkockázva. Amint felforr, takarékra veszed, a tetején képződő habot folyamatosan leszeded egy teaszűrővel, így nem lesz zavaros a leves. Kb.fél óra elég neki, akkor adsz hozzá egy csipet szárított, morzsolt tárkonyt (vagy friss tárkonylevelet egészen apróra vágva) és kb.1-1,5 dl főzőtejszínnel selymessé teszed az ízéd (csak finoman belekevered). Pár csepp citromlével, csipet őrölt borssal még tökéletesíthetsz rajta.


Főétel: Csirkemell sajtszószban rizzsel/rizibizivel

2-3 főre veszel 1 egész csirkemellfilét (kérd meg a hentest, hogy vízszintesen szeletelje fel), vagy ha (multinál, előrecsomagolva) sikerül eleve szeletelve kapnod, kb. 40 dkg-ot. Semmi baj, ha több, de kevesebb ne nagyon legyen, mert ebből veszel el a leveshez is.

Megmosod, leitatod róla a nedvességet és mindkét oldalán kicsit(!) sózod, borsozod. Nem klopfolod! Nem kell állnia, azonnal folytatod: serpenyőben néhány evőkanál olajat hevítesz és a szeletek mindkét oldalát 1-2 percig (pirulásig) sütöd. Vigyázz, mert könnyen cipőtalpat készíthetsz belőle! A szeleteket félreteszed és a serpenyőben a leírás szerint elkészítesz 1 zacskó Knorr Sajtszósz alapot. Ha kész van, lekapcsolod a tűzhelyet. A szószba belerakod a hússzeleteket és lefedve félreteszed. Finoman összeérnek az ízek.

Készíthetsz mellé rizst vagy ha a rizsbe apróra vágott sárgarépát és egy marék zöldborsót is dobsz, rizibizi lesz.


Bejglit 4-500 Ft/rúd ártól kapsz készen. Igaz, hogy nem házi élmény, de ahhoz tényleg kell némi rutin.

2009. dec. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
[link] Tudom nem karácsonyra csinálja de téleg egyszerű és finni. Pulykából is lehet.
2009. dec. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%
ma 16:23-as: mi közöd hozzá? Inkább a kérdésre válaszolnál.
2009. dec. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

tudod, érdekel, hogy egy 18 éves gyerekkel miért nincsenek a szülei...

empátia, vágod?!

2009. dec. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
39%

ma 20:58-as: olvasd el a kérdést, ott irja, hogy anyuka dolgozik, apukáról nincs szó (lehet, hogy meghalt, vagy elváltak, nem tartozik senkire sem), de 18 évesen már nem annyira gyerek valaki, hogy gond legyen, ha nincs vele szülö - meg a barátja azért vele van, nem teljesen egyedül van.

Egyébként sokan vannak, akiknek karácsonykor is dolgozni kell - nem teheti meg, hogy otthon legyen a felnött gyerekével.

De mint irtam, ez nem tartozik ránk, bármennyire kiváncsi is vagy (és szerintem ez nálad nem empátia).

2009. dec. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Szarvas comb knédlivel áfonyszósszal nekem ez bejön régóta karácsonykor, vagy ha ez meghaladja a tudást (bocsi )akkor tojásrántotta mibe keversz szaloncukrot a szalonna helyett ..........................................................


egy jó szakács

2009. dec. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!