Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kérlek írjatok nekem kipróbált...

Kérlek írjatok nekem kipróbált majomkenyér (keksztekercs) receptet?

Figyelt kérdés
2009. dec. 4. 09:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia látom senki nem ír neked.Ez az én receptem még nem volt rá panasz.Hozzávalók:500gr háztartási keksz(összetördelve),4-5 evőkanál rum,500gr porcukor,4dkg kakaópor(nem cukrozott),3 evőkanál liszt,2dl tej,250gr rámamargarin,10dkg dió(össze vágva apróra),10dkg mazsola.Elkészítés:a kekszet meglocsoljuk rummal.A porcukrot,kakaót,lisztet a tejjel felforraljuk és a margarint felolvasztjuk benne.Hozzáadjuk a diót és a mazsolát.Az egészet a megáztatott keksszel jól összekeverjük.Őzgerincformába öntjük,de előtte béleld ki alufóliával(én sima nejlonzacskóval szoktam)így nem ragad bele kitudod emelni a formából.Ráteszed a tálra és lehúzod róla a fóliát.Fagyasztóba szokták tenni,hogy össze érjenek az ízek(5-6 óra elég).Másnap lehet szeletelni.Sok sikert.Üdv:Marcsi
2009. dec. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!