Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Receptek kisgyereknek sok...

Receptek kisgyereknek sok fokhagymával?

Figyelt kérdés
Kérlek, adjatok tanácsot! Kisiskolás fiam lebetegedett, a gyerekorvos a szokásos köptetők, lázcsillapítók és vitaminok mellett azt mondta, hogy minden napra jusson minél több fokhagymás étel. Az a baj, hogy a pirítóst, bundáskenyeret, lángost ő nem eszi meg fokhagymával. Amik hirtelen eszembe jutottak, és szereti: fokhagymakrémleves, fasírt (én mázsányi fokhagymával készítem), spenót, carbonara spagetti, cigánypecsenye, fokhagymás-köménymagos egyben sütött sertéscomb, tejszínes fokhagymás rakott csirkemell. Ijedtemben nem jut más az eszembe. Tudtok egy-két ötletet adni? Két hétig kell "fokhagymakúrát" tartanunk.
2009. dec. 1. 12:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nyersen kéne enni inkább!

Nagyapám csak egyben lenyelte.

egy gerezdet.


Brassói?

2009. dec. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Csupa remek ötlet, köszönöm! Hú, de rég ettünk brassóit!


Persze, én is szoktam győzködni, ha éppen szükségesnek látom, vagy éppen szülői eréllyel rávenni valamire, de ha beteg, nincs szívem olyasmit eröltetni, ami anélkül is megy egy kis fifikával :)

Tényleg, mire ezeket végigesszük, meggyógyul!

2009. dec. 1. 15:00
 13/16 A kérdező kommentje:
Nekem úgy tűnik, a prószát köretként is adhatnám, ugye? De nagyon jó kis recept, azt is megsütöm mindenképpen! Köszi a receptet!
2009. dec. 1. 15:02
 14/16 anonim ***** válasza:
lehet, hogy mér írta valaki, de tócsni.
2009. dec. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
nekünk anyu a fokhagyma gerezdet felvágta 3-4 kisebb darabra és úgy ettük mint a gyógyszert, vízzel lenyelve.Próbáld ki, hátha megy.Én mai napig így csinálom, ha jön a nátha:)
2009. dec. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én is úgy eszem mint az utolsó. Kisebb darabokra felvágom és nyersen egybe lenyelem. Mintha gyógyszer lenne.
2009. dec. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!