Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ízek, ízvilágok passzol...

Milyen ízek, ízvilágok passzolnak a mandulához, pisztáciához?

Figyelt kérdés
Akarok egy karácsonyfás tortát készíteni, és a krémben vagy pisztáciát vagy mandulát használni másodlagos ízként. Ezekhez mik illenek úgy igazán? Köszönöm^^

2013. dec. 15. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:

csoki

gesztenye

vanilia

2013. dec. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen édeset, mert a mandula kesernyés.

Van egy jó főzött krém receptem, ambár diós, de nyugodtan kiváltható mandulával, mogyóróval is.

2,5 dl tejet elkeverünk habverővel simára 3 ek. liszttel, majd hagyjuk kihűlni.

20 dkg vajat/margarint 20 dkg porcukorral habosra keverünk, majd hozzákeverünk 10 dkg darált diót/mandulát/mogyorót.

Belekeverünk még fél dl rumot, vagy egy rumaromát, és a kihűlt tejes masszával krémmé keverjük, lehetőleg gépi habverővel.

Dióval nagyon hasonlít a gesztenyetöltelékre, mandulával kissé marcipános jellegű.

Nagyon kiadós, finom krém akár tortába, akár egy tepsi sütibe töltve.

2013. dec. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A mandulahoz isteni a fahej,a gyomber,a vanilia, a fehercsoki es a kokusz. Mindegyik izzel probaltam mar, garantalom,hogy illenek egymashoz.

A pisztaciara nincs otletem,azt csak magaban,sosan szeretem :)

2013. dec. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a pisztáciához, mandulához nagyon jól illenek az aszalt gyümölcsök, a csokoládé (akár fehér is)és a kandírozott narancs- illetve citromhéj. Esetleg még a gyömbér.
2013. dec. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek az igen jófej és kimerítő válaszokat. Szép karácsonyt a kedves embereknek :)
2013. dec. 16. 21:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!