Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyit szánsz a karácsonyi...

Mennyit szánsz a karácsonyi menüre?

Figyelt kérdés
kaja, pia, sütemények
2013. dec. 13. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
hát 10 E-nél nem többet. :)
2013. dec. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi 2 vagyunk : Nem megyünk senkihez ,és nem jön hozzánk senki . 600km távolságra vagyunk a szülöktöl .

Szerintem kb 30000ft lesz : azért mert sütnöm sokat kell ,a férjem a 8 kollégájának visz házi süti csomagot .

Nálunk 24-én este halászlé lesz . rétes ,gesztenyés csokis krémes .

25-én maradék halászlé .

26-án : libacombot ,dödöllét ,bajor párolt káposztát csinálok :

Ezt is 2 napra .

2013. dec. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem számoltam össze,nem is fogom,nem összeg alapján sütök főzök.

Karácsony előtti pénteken melóhelyre kell két tálca süti,karácsonyra is sütök 4-5 félét.

Főzni csak 24-re kell,aznap vagyunk otthon kettesben,baconbe göngyölt csirke lesz áfonyaszósszal,valami különlegesebb reggeli,napközben süti.25-26 családlátogatás,1-1 tálca sütit viszünk.

Hozzávalókat igazából már megvettem ami nem rögtön romlandó,nem szeretek karácsony előtt húst venni,illetve megveszem amit tudok,hogy majd kell és akciós.

10-20ezer között lesz ami kifejezetten karácsony.

2013. dec. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam összeszámolni, de nem hiszem, hogy drágább lenne, mint bármelyik másik vasárnapi ebéd, mivel a húst a fagyasztószekrényből veszem elő, krumpli, rizs, tészta, fagyasztott zöldség mindig van itthon, a süteményeket magam sütöm (hozzávalók mind itthon vannak). Legfeljebb 1-2 dolgot kell külön venni, pl. gesztenyemassza, habspray. Italok szintén vannak itthon a bárszekrényben, borospincében, külön nem veszünk.
2013. dec. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Húsféleségek már a fagyóban vannak (pulyka, hal, egy kis marhahús a húsos káposztához), csak káposztát, tejfölt hasonlókat kell vennem, ill. a szilveszteri hurka-kolbász-pecsenye, amit még az ünnepek előtt venni akarok.

Az ajándékok közül hiányzik még egy üveg pezsgő, narancs, hasonló apróságok és a táska, amiben összerakom.

Sütni nem szoktam, majd veszek a maszek pékségben beiglit, valami sósat, egy kis édes aprósütit, csak azért, hogy legyen az asztalon.

Fogyókúrához már ez is túl sok!!!! :))))

2013. dec. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

5-ös vagyok!

Szóval menühöz még kb. 3000.- de akkor ebben benne a szilveszteri disznóságok is, az ajándékokhoz még kb. kettőezer, max. három.

Akkor mindez azt jelenti, hogy a kaja-maradékokból viszont januárban kb. 2 hétig is el leszek, kenyéren kívül másra nemigen fogok költeni.

2013. dec. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem számolás alapján döntök. Nem azért mert számolatlanul sok a pénzünk, hanem mert nem lesz több az ételféle, mint máskor, csak más.

A hal adva van, többféle hús a fagyóban, már az ünnepre kiválasztott menünek megfelelőn.

Kocsonyahúst kapni fogok, káposztát még meg kell vennem.

Sütési kellékekből is van itthon minden, így nem plusz kiadás.

Italra sem költünk többet. kétféle minőségi bor ennyi.

2013. dec. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam számolni.

Ketten vagyunk a férjemmel, és alapvetően minőségi élelmiszereket vásárolunk, gyakran ritkább dolgokat is (pl. erdei gombafajták, igazi parmezán, stb.), szóval nem igazán lesz drágább szerintem egy hétvégi menünél. Sütit is minden hétvégén szoktunk sütni, úgyhogy az sem lesz sokkal több kettőnkre, 2-3 fajta elég nekünk.

2013. dec. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%

5-ös vagyok!

Az én fagyómban levő husijaim is már jóval korábban odakerültek, amikor itt-ott belefutottam akciós termékekbe! Akkor bevásároltam belőlük, kb. egy hónappal ezelőtt "csináltam" köztük leltárt, és megállapítottam, hogy gyakorlatilag minden van, az "újévi malac" hiányzik, az lesz majd a hurka-kolbász-pecsenye. Van még a felsoroltakon kívül kb. 3 kg. kacsa-szárnytő, 95 Ft/kg-ért vettem a héten össz. 300.- Ft-ért. Majd valamikor január-február tájékán sorra kerül, jó lesz az akkor is!Szóval kb. így szoktam vásárolni, azért is nem csinálok már jó ideje u.n. havi nagybevásárlást. Szinte minden héten van valamelyik féle-fajta üzletben valamilyen akció. A reklám-újságjaikat érdemes átolvasni, nemcsak rögtön a kukába dobni. !!!!

2013. dec. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak 24-én kell főznöm, mert a többi napon a szüleimhez és a férjem szüleihez megyünk!

Kb. 6-7 ezer lesz az aznapi menünk!

2013. dec. 14. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!