Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főznél Szilveszterre, ha...

Mit főznél Szilveszterre, ha kisgyerekes családokat látsz vendégül? "Főétel" és desszert?

Figyelt kérdés
2013. dec. 6. 09:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


nekem 3,5 éves kisfiam van és a kis barátja (4 éves) jön a szüleivel hozzánk szilveszterkor, illetve egy kislány is az anyukájával.

Mivel sokan leszünk és mindenki mást szeret, ezért én mindenképpen apróbb dolgokat készítek ki az étkezőasztalra és a gyerekek kisasztalára:

- füstöltsajtos friss pogácsa

- kis pizzaszerű falatkák

- kis körözöttes szendvicsfalaták olivával, uborkával stb.

- lencsés tésztasaláta

- majonézes tojássaláta

- virsli

- valamilyen krémleves a gyerekeknek (az enyém brokkolis-sajtosat kért)

- sütök muffint: diós-csokisat, kandírozott gyümölcsös-marcipánost

- túrós rétest


Nagyjából ennyi.

Jó szórakozást nektek is.

2013. dec. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Nektek is! :)
2013. dec. 6. 09:20
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel kisgyerekes családok, ezért olyasmit nem készítenék, aminek leve, szaftja van, ha borul, hadd boruljon nyugodtan! :)))


- frissen sültek: karajból, csirke melle, combja, akár rántva, akár sütve, símán és/vagy töltve is. Lehet még hozzá májat és karfiolt, gombát, hasonlókat rántani, vagy egyéb bundában megforgatva megsütni

- köretnek most inkább: pl. "hercegnő burgonya", vagy "csíkos burgonya", esetleg "héjában sült burgonya", esetleg valami falatka-méretre szabott krumplis-lángos, hasonló köretet. Vagyis a köret is legyen "borulás-bíró" :)))

- esetleg még jó lehet a sertéscsülök pékné módra, akár gyermekeknek, akár felnőtteknek

Desszertnek azért egy piskóta-tortát valami egyszerű krémmel, somlói galuska vagy gesztenye-püré.

Azon kívül már csak sós és édes apró-sütit, amiket a gyerekek a kis kezükben fogva tudnak magukkal cipelni. Ha itt-ott lerakják, akkor sem lesz belőle különösebb gond.

2013. dec. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok! Pont fordítva akartam írtam írni:

szóval aminek leve-szaftja NINCS!!! Ha borul, hadd boruljon!

2013. dec. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Gyereknek du . hot dog ,házi hamburger

hurka ,kolbász ,

svéd asztal : fasirt ,baconbe tekert sült máj ,tormás roló ,majonézes saláták stb

deszert : magos sajtos rúd , gesztenye püré ,somlói

gyereknek . gumicukros puding ..

2013. dec. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Gumicukros puding???

Az életbe eszembe nem jutott volna!!!

Nagyon jó ötlet!

Köszi mindenkinek!

2013. dec. 6. 10:48
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Gumicukros pudigba a gumicukrot csak akkor keverd bele amikor már hideg a puding mert különben elolvadnak ..
2013. dec. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amikor még kicsik voltak a gyerkőcök és összejött a baráti kör szilveszterkor, akkor a gyerekeknek külön készítettem, falatkákat.Főzni nem szoktam.

Apró fasírtgolyókat csináltam, persze sokkal szolidabban fűszerezve, mint a felnőttekét. ezekbe fél ropit szórtam "fogantyúnak".

Sós kréker kekszre krémsajtot tettem, vagy kempingsajtot nyomtam. ezekre egy negyed dióbelet, falatka aszaltszilvát, vagy szines paprikakockát tettem.

halrudacskákat is sütöttem, egy-egy rudat négybe vágva, fogpiszkálóra tűzve. erre egy pötty majonéz, kecsap volt a díszítés.

vajazott kiflikarikákon sonka, kolbász, sajt , szeletke csemege uborka, szintén feltűzve.

Csináltam őzgerincbe szalonkocsonyát csirkemellből, benne sárgarépakarikák, tojáskarikák, uborkaszeletek. nagyin szépen lehetett szeletelni a bordák mentén, és mindig sikere volt.

Ugyancsak őzgerincbe csináltam zselatinnal a franciasalátát, így az is szeletelhető volt.

a virslit is megcifráztam nekik. fél virslik két /egyenesre vágott/végét fél centi mélyen keresztbe bevágtam, és úgy tettem a forró vízbe pár percre. persze akkoriban bőrös virslit ettünk. a virsli két oldala virágszerűen megnyílt, nagyon tetszett az aprónépnek.

Sós és édes sütiket ugyanazt ették, mint a nagyok, extra

meglepi volt a szeletelhető fagyitorta.

A kölyökpezsgő sem maradhatott el, persze még éjfél előtt:)

2013. dec. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!