Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miket csináljak, ha nincs...

Miket csináljak, ha nincs étkezőasztalunk normális?

Figyelt kérdés

Jönnek hozzánk páran,valamivel meg kell őket kínálnom.

Viszont rendes kaját nem tudok csinálni,vagyis tudnék,csak nincs hol tálalni,mert csak egy falról lehajtós kétszemélyes asztalunk van.

Így a szobában kell tálalnom,ahol egy alacsony kávézóasztal van,és kanapé-fotel,ahova leültethetem őket.

A vemdégek között lesz egy diétázó is,valami gyomorbetegség miatt diétázik,nem ehet semmi fűszereset.

Süteményt és sósat is szeretnék csinálni.

Sósnak pizzás kiflire gondoltam,e mellé mit lehetne ami diétába belefér?

Süteménynek narancsos csokis süti.e mellé is kellene valami diétás.

Ötlet?

Köszönöm előre is.


2013. nov. 22. 09:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Én azt tenném, hogy:

- virslit (főzőkolbászt, debreceni páros kolbászt, akármit) főznék vagy sütnék, és papírtálcán mustárral, tormával kenyérrel adnám a kezükbe. Mint majálison, kirakodó vásárokon szoktuk enni, ehhez nem kell feltétlenül asztal!

Aki semmi fűszereset nem ehet, annak készíts 1-2 szelet párolt csirke-mellét, természetesen mustár és torma nélkül!


- sütinek apró-sütit készítenék sósat és édeset. Vagy egy adag rizskoch-ot esetleg egy-egy kehely gesztenyepürét/somlói galuskát készítenék édesként, és sajtos-sós pogit készítenék sósnak.

Ennyi!

2013. nov. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehetne csinálni hidegtálat.

PL: sonkatekersz, töltött tojás, zsúrszendvics

zsúrszendvicsnek használhatod a bagett kiflit (vagy óriás kifliket) felkarikázod, megvajazod, teszel rá kaviárt, vagy valami finom felvágottat, esetleg egy kis sajtot. Régen lehetett kapni olyan mókás fogpiszkálókat (de ha nincs jó a sima is) amivel rögzíteni tudod, hogy ne essen szét a szendvicsed.

Csinálhat salátatálat is, aminek nincs leve...

[link]

[link]

[link]

[link]


csinálhatnál pogácsát is, abból is lehet különböző ízesítéssel.

2013. nov. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Zsúrszendvics eszembe juthatott volna,arra tehetek olyat,amit megehet a diétázó is.


virsli-kolbász és hasonlót inkább nem csinálnék,azzal lecsepegteti magát az ember.

Kizárólag olyat akarok,ami kistányérra tehető,kézzel ehető.


A sonkatekercs,töltött tojás is jó ötlet,remélem meg tudom csinálni ugy,hogy csak megfogni és bekapni kelljen.

2013. nov. 22. 09:56
 4/7 anonim ***** válasza:

Csinálj kicsit keleti vonalat ,ahol földön ülve lehet enni : tegyél párnákat a földre , . A kávézó asztalt használd tálalásra :

sajt tál ,gyümölcs tál , hídegtál ,olyan dolgokat csinálj amit könnyen belehet kapni : falatkákat.

2013. nov. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért ülnének a földre? Az ülőhellyel nincs gond, csak az étkező asztal hiányzik!!!!!
2013. nov. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi minden reggel es este a foldon eszunk, mivel ferjem arab.

Csinalhatsz a vendegeknek rantottcsirkemellet, burgonyakrokettel.. Ezt kistanyeron kezben tartva lehet enni, es nem feni ossze a vendeg a ruhajat sem.

2013. dec. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azért a viszonylag hideg fölre nem ülnék én sem (még párnával sem),nemhogy vendégeket oda ültetni,amikor van kényelmes kanapé,fotel...


Végül megoldottam,pizzás kifli,különféle feltéttel mini szendvics zsúrkenyéren, csokis-narancsos süti,diós pohárkrém volt,kistányérok,szalvéta.

2013. dec. 6. 12:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!